Соціум

На Прикарпатті Лілія Гриневич перевірила, як готують вчителів НУШ та вчать у лікарнях

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В офіційній програмі перебування місінстра освіти Лілії Гриневич на Прикарпатті було передбачене ознайомлення із організацією навчання дітей у лікувальних закладах та візит до  обласного Інституту післядипломної освіти вчителів у Івано-Франківську.

В інституті післядипломної освіи вчителів міністр оглянула дидактичне обладнання – тобто навчальні предмети, роздаткові матеріали тощо, за допомогою яких методисти навчають вчителів. В даний час ідеться про перепідготовку у відповідності з реформою за програмою “Нової української школи” вчителів-початківців, пише Курс.

“Вперше цього року уряд виділив державну субвенцію для Інститутів післядипломної освіти вчителів, які стали головними центрами з перепідготовки вчителів до НУШ”, – повідомила Ліля Гриневич.

На Івано-Франківщині є три методичних центри, де вчителі проходять навчання. Торік за програмою НУШ навчалися 4211 прикарпатських освітян – вчителі перших-других класів. Від початку року перепідготовку пройшли 1050 вчителів – педагоги 3-4 класів.

“Можу відповідально заявити, що цього року всі вчителі, які братимуть 1 вересня перші класи, будуть сертифіковані – вони всі пройдуть відповідні навчання”, – повідомила Гриневич.

Начальник Департаменту освіти ОДА та директор Інституту додали, що впродовж серпня ще раз перевірять всіх прикарпатських вчителів, які почнуть навчати перші класи.

Також Міністр освіти побувала у Івано-Франківській обласній дитячій лікарні. Вона зазначила, що МОН взявся за реформу напряму навчання у лікувальних закладах, де діти отримують терапію тривалий час. Як от у відділеннях онкологічного та травматологічного профілю. На це з держбюджету спрямували ще одну субвенцію – 1 млрд 200 тис грн в межах України.

Читайте: Електронні підручники і омбудсмен, – що очікує школярів Прикарпаття

Субвенція розподіляється пропорційно в регіони за кількістю лікувальних закладів та кількістю учнів у них, зазначила міністр.

Працює система в такий спосіб, що за лікарнею закріплюють школу та педагогів. Лікар має в індивідуальному порядку дати дозвіл пацієнту відвідувати уроки. Цьому передує заява батьків.

“На Прикарпатті на базі обласної дитячої лікарні вже кілька років як було організоване навчання, – зазначила Лілія Гриневич. – Тепер цей процес підтримується державною субвенцією. Вона піде на організацію процесу та зарплату вчителям”.

Гриневич додала. що в ОДКЛ навчальні класи обладнані новими меблями і дидактичними матеріалами НУШ.

За її словами, для навчання дітей у лікарнях вже профінансували 12 млн. грн.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.