Соціум Статті Фото

Ідеї варті грошей, – Франківська мерія підтримала чотири цікавих стартапи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Місяць тому в Івано-Франківську відбувся конкурс стартапів, на якому креативні голови змагалися за фінансування ідей з міського бюджету. За деякий час четверо переможців повинні будуть продемонструвати, куди витратили ці гроші.

Конкурс стартував ще на початку весни. Ідея належить відділу інвестиційної політики МВК. На конкурс подали свої проекти 15 авторів. З них 12 квітня спеціальна комісія обрала чотирьох кращих. Комісія складалася із представників бізнесу, науки та ІТ-сфери, а також по представнику від кожної фракції депутатів міськради.

За словами начальника управління інвестиційної політики та члена комісії Ігоря Попадюка, конкурс має сприяти співпраці між місцевою владою і молодими підприємцями. Також організатори планують створити фонд підтримки перспективних ідей, а переможці отримають на їхнє втілення кошти з міського бюджету. Попе­редньо планували витратити 150 тис грн, однак після визначення найбільш вдалих проектів сума склала 250 тис.

Читайте: Цілюща мазь, диво-крісло та корисні жуйки – франківські науковці презентували свої винаходи (ФОТО)

«Чи буде цей проект успішним? Практика показує, що із 20-30 стартапів успішним бізнесом стає один, – каже Попадюк. – Таких майданчиків, де молоді люди змог­ли би спробувати втілити свої ідеї, дуже мало. Але ми хочемо підтримати їх. Думаю, наступного року буде більше учасників».

Перший проект, який представили на конкурсі, і став одним із переможців. «Termostan» – так назвали розробники свій пристрій. За словами одного із них, Василя Супа, прилад стане справжньою допомогою для батьків та дітей.

«В мене є чотирирічна донечка, і в мого друга Володимира Кутового – її ровесниця, – каже Василь. – Минулого року ми якось пили каву та жалілися один одному, що діти похворіли. Треба серед ночі вставати, міряти температуру. Він і каже: а чому досі ніхто не придумав термометр, який би сам будив, якщо температура перевищує норму? Ми почали розкручувати цю ідею. Тому, коли йшли на стартап, то знач­на частина у нас вже була готова»

Читайте: Третій поверх заводу “Промприлад” перетворили на інноваційний центр (ВІДЕО)

Пристрій дозволить виміряти температуру дитині та отримати результати на свій смартфон, не встаючи з ліжка.

«Унікальний він є саме тим, що точно міряє температуру і має зручний дизайн. Батькам не треба бути весь час біля дитини, – говорить Суп. – Можна переглянути і надіслати лікарю дані про самопочуття за тиждень чи місяць. Також жінки, які планують вагітність, можуть таким чином контролювати період овуляції».

За словами розробника, пристрій можна використовувати в лікарнях. Зараз вони з колегами працюють над програмою, яка збиратиме дані на один сервер. Всі клініки, які будуть до нього під’єднані, зможуть аналізувати інформацію.

Первинна ціна одного виробу – 100 доларів, але за умови більшого виробництва її можна буде знизити до 50. Зараз вже є програма для Android, на черзі IOS. На заводі у Хмельницькому замовили 10 плат кінцевого варіанту.

Читайте: 6 способів надихнутися на нові ідеї

Цікаво, що виграні 50 000 грн на рахунки стартаперів досі не надійшли. Значною мірою через брак фінансів затримується і просування проектів.

Найбільшу суму – 100 000 грн від міської ради отримав проект лікувальної жуйки на основі карамелізованого меду, воску та прополісу для профілактики й лікування стоматологічних захворювань.

Аби вийти на великий ринок, спершу потрібно провести клінічні дослідження. На них автори проекту і планували витратити 75 % суми.

«Вже почався календарний план, – каже автор проекту Сергій Курта. – Ми хотіли з 1 травня починати рухатися, але нема грошей. Нам дали тільки сертифікат, що ми виграли 100 тис, але то лиш папір. Я не стою на місці: я з’їздив до виробників меду у Вінницю, з’їздив у Київ для дослідів, днями їду в Польщу, щоб презентувати цю розробку на міжнародній конференції. Я рухаюся, але все це роблю власним коштом».

За словами Сергія, ідея виникла кілька років тому, коли в нього були проблеми з зубами. Для лікування потрібно було прикладати спеціально оброблений мед. Так придумали цю жуйку…

Читайте: Мистецтво йде до Татарова. Як з ідеї виросла галерея (ФОТО)

Ще один проект автори планують почати активно використовувати вже цієї осені. Вони впроваджують технології мобільного навчання та доповненої реальності для вив­чення хімії у школах. Це спеціальні посібники та програма для смартфона, яка дозволить дитині бачити молекули, реакції та процеси у 3D-форматі.

«Ми вирішили, щоб допомогти вчителям, доцільно би було проводити досліди у відповідно обладнаних лабораторіях, – каже одна з авторів Лілія Мідак. – Але свою лабораторію ми не можемо перевозити у школи, і прийняти у себе всіх дітей зі шкіл також не вдасться. Тому розробили відеоматеріали, які могли би допомогти учневі підготуватися до практичної роботи в школі».

Усі ці дослідження відтворять та знімуть на відео у лабораторії ПНУ. Схожі програми можна буде використовувати і в інших природничих науках.

«На практичних уроках потрібно дотримуватися техніки безпеки, і якщо переглянути відео, то учням буде легше це зрозуміти, ніж просто послухати пояснення вчителя, – каже Мідак. – Для теоретичного матеріалу ми пропонуємо оновити шкільні підручники шляхом введення живих рисунків, 3D зображення. Щоб це можна було втілити з мінімальними затратами, ми розробили мобільні додатки. Дитина просто наводить камеру на відповідну картинку, а далі вже генерується необхідне для засвоєння теми зображення чи відеоролик».

Читайте: Володимир Єшкілєв: Легка форма національної ідеї

На цю ідею міськрада виділила 50 000 грн. Проте, як і з іншими проектами, грошей досі нема.

Четвертий проект-переможець – «Налагодження серійного виробництва приладу для контролю теплоти згоряння природного газу GAS-HI-Q» – теж взяв 50 000 грн.

За словами одного з авторів, Ігоря Рибіцького, ідея виникла ще у 2009 році, але актуальна й досі.

Технологія дозволяє визначити тепло­творну здатність та якість газу, а це економія грошей, часу та підвищення ефективності газового обладнання.

«Зараз у нас вже є робочий взірець. Ми знаходимося на стадії його легалізації, як засобу вимірювання техніки, який би дав нам можливість виходити на ринок. Щоб цим результатам довіряли. Ці кошти, які ми виграли у міськради, дадуть можливість почати дрібно-серійне виробництво», – каже Рибіцький.

Також, за його словами, цей прилад є значно вигіднішим за аналоги, які нині є у світі. Окрім того, що він дешевший, в нього більша швидкість отримання результатів та ефективніша робота газового обладнання з меншою кількістю викидів вуглекислого газу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.