Соціум Фото

Франківська молодь і патрульні сходили на екскурсію до слідчого ізолятора (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Юнаки та дівчата, що входять до неформальних офісів Молодіжних радників поліцейських при училищах і коледжах Івано-Франківська, патрульні та громадські активісти відвідали місцевий СІЗО.

Працівники закладу спершу провели їм коротку екскурсію, пише “Репортер” з посиланням на ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”.

Самій будівлі в’язниці – понад 100 років. Колись у тутешніх підвалах виконували смертні вироки, аж поки у 1995 році не ввели мораторій на смертну кару.

У підвалі є камери, але зараз вони служать тільки для господарських цілей. Адже за законом, у підвалах людей тримати не можна.

Камери для засуджених (ті, що відбувають покарання) та ув’язнених (чекають вироку суду) розташовані на другому і третьому поверхах. Тут утримуються засуджені до довічного позбавлення волі, дорослі чоловіки і жінки, неповнолітні. Візитери зустрічалися саме з підлітками.

«Півроку наша молодь знайомилася з роботою поліції, а тепер ми показуємо їм, якими можуть бути наслідки, якщо порушувати закон, – говорить представниця ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенія Бардяк. – Очікуємо, що отриману інформацію вони передадуть своїм одноліткам».

Ув’язнені підлітки поділилися своїми думками. Сказали, що тільки потрапивши за ґрати, почали розуміти ціну свободи. На запитання, чи можуть розказати свою історію як застереження для інших молодих людей, відповіли, що хотіли би, але поки не мають сили наважитися. Порекомендували молоді бути самозайнятими та активними в соціальному житті та не гаяти часу на «дурниці».

«Мене охопив мандраж. Боюся, аби самому десь не помилитись, – ділиться враженнями Ярослав Хлопек, учень франківського будівельного ліцею. – Ці хлопці – як і всі інші люди. Вони ще мають шанс виправитися».

Молодь, яка виходить з місць позбавлення волі, часто не може знайти себе у громаді, де є багато стереотипів щодо них. Це сприяє повторним злочинам, вважає старша інспектор відділу зв’язків із громадськістю патрульної поліції області Олександра Бабецька.

Робота Молодіжних радників поліцейських якраз і передбачає попередження злочинів серед молоді та можливу адаптацію тих, хто вийшов на волю з-за грат.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.