Відео Соціум

Франківцям презентували відновлену скульптуру святого Алоїзія Гонзаги (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Іванофранкіцям вперше показали відреставровану скульптуру ченця єзуїтського ордену Алоїзія Гонзаги.

Хто автор творіння не відомо й до нині, однак воно, кажуть фахівці, має високу мистецьку цінність. Святий шанований у Європі, а також вважається покровителем молоді і студенства.

Важливе значення скульптура має і для Івано-Франківська. В епоху служіння ордену єзуїтів у Станиславові, розповідають фахівці, мешканці з особливою шаною ставилися до святого Алоїзія Гонзаги та інших ченців.

Тривалий час скульптура зберігалася у фондах Краєзнавчого музею, потім стала частиною проекту Валерія Твердохліба “Врятуймо скарби разом”. Її відновила реставратор Соломія Сашків-Олійник. Каже: твір був у вкрай плачевному стані. Тому працювати довелося цілий рік. Поверхню оздоблювала в техніці поліхромного розпису.

Та навіть після повного відновлення, на скульптурі видно механічні пошкодження: обламані пальці на обох руках і втрачений атрибут. Реставратори припускають, що ймовірно це був хрест, який через неналежне зберігання загубився. Крім того, поряд зі скульптурою Алоїзія Гонзаги на виставці також експонується фігура засновника католицького ордену Єзуїтів – святого Ігнатія Лойоли. Останню реставратори візьмуться відновлювати згодом.

Деталі в сюжеті каналу 402:

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.