Соціум

Абонентам нарешті дали волю. В Інтернеті з’явився сайт щодо запуску послуги MNP в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У мережі запрацював інформаційний сайт, присвячений запуску MNP (Mobile Number Portability) в Україні. Ця послуга дозволяє абоненту зберегти свій повний номер телефону у разі зміни мобільного оператора (разом із кодом поточного оператора).

На сайті mnp.com.ua міститься детальна інформація про MNP, а також перелік переваг, які отримають усі абоненти. Дуже доречною є і покрокова інструкція щодо того, як саме можна скористатися новою послугою для українського ринку мобільного зв’язку.

Також на цьому онлайн-ресурсі працює таймер зворотного відліку, який показує, скільки часу залишилося до того, як послуга MNP нарешті запрацює і в Україні.

MNP ― телекомунікаційна послуга повного перенесення номера (разом із кодом) абонента у разі переходу до іншого мобільного оператора. Це невід’ємна складова вільного ринку, яка сприяє конкуренції серед операторів у всьому світі.

Ще в січні 1999 року сервіс MNP було вперше запущено у Великій Британії. На сьогодні абоненти понад 80 країн світу мають можливість перенести свій номер у разі зміни оператора. Із 1 травня 2019 року це зможуть зробити й українці.

Чому MNP ― це свобода та конкуренція? Якщо раніше абонент, якого не влаштовувала якість зв’язку або мобільного Інтернету, тарифи або сервіс, довго розмірковував над можливістю зміни оператора, а потім, скоріш за все, відмовлявся від свого задуму, то тепер не повинно бути жодних перешкод і роздумів. За допомогою MNP можна спокійно змінити оператора, зберегти свій номер і не боятися втратити зв’язок із близькими або ділові контакти.

Відповідний закон в Україні було прийнято ще в 2010 році. Згідно з ним, усі абоненти мобільного та фіксованого зв’язку, починаючи з 2011 року, мали б змогу в разі зміни оператора залишати за собою свій звичний номер. Але з того часу дату запуску MNP неодноразово переносили.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) усталила 1 травня 2019 року як дату запуску послуги MNP для всіх українських абонентів. Цю дату було узгоджено з операторами зв’язку та всіма зацікавленими державними органами.

«Ухвалення цього рішення є чітким сигналом для керівництва операторів мобільного зв’язку та їхніх материнських компаній стосовно незворотності намірів держави щодо впровадження послуги», ― підкреслили у НКРЗІ.

На сайті mnp.com.ua кожен український абонент знайде детальний опис процедури перенесення номера, а також конкретні відповіді на найпоширеніші запитання з цього приводу. Крім того, абоненти мають можливість підписатися на оновлення інформації щодо MNP в Україні.

Comments are closed.