Соціум

Серед хворих на рак на Прикарпатті – 84% старші за 50 років

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Більше чотири тисячі випадків раку виявили минулого року в Івано-Франківській області. Про це повідомили у вівторок, 5 лютого, на брифінгу в ОДА.

«У нас в країні рак посідає друге місце по смертності після серцево-судинних захворювань. Серед хворих на рак, більше 84% – люди, старші за 50. Але порівняно з рештою України, Прикарпаття – одне з останніх областей по захворюваності», – каже Павло Семенів, заступник головного лікаря обласного онкологічного центру.

26 тисяч хворих в Івано-Франківській області перебувають на обліку, більшість – уже більше п’яти років.

Найбільше випадків раку серед жінок – це рак грудної залози. Ним хворіє майже кожна п’ята жінка. На другому місці – рак шкіри, потім – рак шийки матки, рак тіла матки і рак прямої кишки.

Серед чоловічого населення найпоширенішим є рак легень.

«Більшість хворих на рак легень у нас в Україні помирають через рік після визначення хвороби. Причина – пізня діагностика, – повідомляє Павло Семенів. – На другому місці в чоловіків – рак простати. Далі йдуть рак шкіри і рак прямої кишки».

Чоловіки найчастіше хворіють на рак у 60-64 роки, жінки – у 65-69 років.

Також, 24 дитини на Прикарпатті хворі на рак. Найчастіше діти хворіють на рак крові.

Від великої кількості летальних випадків від онкозахворювань врятує лише профілактика і постійні огляди у лікарів.

«Профілактичний огляд треба проходити щороку. Це допоможе убезпечити себе від раку третьої-четвертої стадії, – говорить Павло Семенів. – Після лікування раку на першій стадії виживають 90% хворих».

У 2015-2017 роках в обласний онкологічний центр закупили хіміопрепаратів на суму більше 20 млн грн. Проте цього все одно недостатньо, щоб допомогти всім.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.