Соціум

65% українців задоволені лікарями, з якими підписали декларації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
25 мільйонів українців уже підписали декларації з сімейним лікарем.

Про це повідомив речник Міністерства охорони здоров’я Олександр Ябчанка під час всеукраїнського форуму в Києві “Освітня і медична реформи: виклики у 2019 році”, пише “Репортер“.

”Це фантастична цифра. Ми не сподівалися, що досягнемо її так швидко. При чому, українці не просто обрали лікаря, а 65% ним задоволені, – каже Олександр Ябчанка. – До того ж, всі заклади встигли підписати декларацію з НСЗУ. Під час третьої хвилі, 1200 державних і 500 приватних закладів підписали договір”.

Нагадаємо, первинна медична допомога у закладах, які підписали договір з НСЗУ, буде безкоштовною. З 2019 року, зокрема, до неї належить діагностика і 54 медичні послуги, в тому числі інструментальна діагностика та УЗД.

Також Олександр Ябчанкарозвіяв міфи про те, що швидка медична допомога не буде приїжджати на виклики.

”Якщо випадок не терміновий, можуть приїхати пізніше. Якщо не приїхали, це вина керівництва, бо швидка не може відмовити пацієнту”, – говорить Ябчанка.

За його словами, нині більше 24 тисяч лікарів первинки, в тому числі 127 лікарів-ФОПів зареєстровані в електронній системі з ведення обліку медичних послуг і управлінні медичною інформацією eHealth.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.