Розваги Фото

17 березня – день святого Патрика. Сім цікавих і незвичних фактів про свято (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
День святого Патрика – релігійне і національне свято Ірландії, яке стало міжнародним.

Його відзначають 17 березня. В цей день прийнято пити віскі або пиво, носити зелений одяг, танцювати та співати. Однак свого часу цей день був похмурим обрядом, а не веселою забавою. Та й пити можна було не завжди, пише Українська правда з посиланням на Daily Telegraph.

  • Перший в світі парад, присвячений Дню святого Патрика, відбувся у Бостоні в 1737 році.  В Ірландії цей день був одним з найбільш похмурих релігійних обрядів у році. Саме велика діаспора ірландців, що жили у Бостоні, Нью-Йорку та Чикаго створили святкування Дня святого Патрика таким, яким ми знаємо його сьогодні.

  • В цей день забороняли напиватись. Ірландія офіційно святкує цей день з 1903 року. Наступний день в ірландському календарі – піст, тому гучні забави напередодні вважали гріхом. До того ж, влада побоювалася надмірного вживання алкоголю. Тож змусила паби зачинятися на 17 березня. Ця заборона тривала до 1961 року.

  • Річка у Чикаго зеленіє на дні святкування. Ця традиція триває з 1962 року. Близько 20 кілограмів барвника на рослинній основі витрачають для того, щоб змінити колір річки. Вода зеленіє за 45 хвилин. А вже від напрямку вітру залежить, скільки днів водойма залишатиметься зеленою.

  • Святий Патрик не був ірландцем.Чоловік, якого вважають засновником християнства в Ірландії, народився в Британії близько 390 року. Коли йому виповнилось 16, хлопця викрали ірландські пірати і привезли в країну, щоб він працював там пастухом. Через багато років йому чоловікові вдалося втекти назад до Британії “зайцем”. Його батько був дияконом, але сам хлопець не надто цікавився християнством у юності, каже професор Фріман. Згодом святому Патрику наснилось, що ірландці попросили його повернутись до них, щоб розповісти про Бога. І чоловік повернувся в Ірландію як єпископ з благословення Папи, коли йому було 28 років.

  • Гультяї вип’ють в цей день 13 мільйонів пінт Guinness по всьому світу (7,4 мільйонів літрів). За рівнем пияцтва День святого Патрика займає четверту сходинку у США після Нового року, Різдва і Дня Незалежності.

  • Можливо, святих Патриків було двоє.Є теорія, яка стверджує, що в один і той же час жили двоє святих чоловіків: Палладій і Патрик. І образ святого Патрика є їхнім поєднанням. Палладія відіслала в Ірландію Церква як мінімум за рік до того, як святий Патрик розповсюдив своє слово. За цією ж теорією, багато вчинків, котрі приписують Патрику, зробив Палладій. Хтось цій теорії вжахнувся. Когось вона розвеселила.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.