Політика

“З амбіціями царювання треба вміти прощатися”, – Руслан Панасюк про створення Вовчинецької ОТГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Вихідні були спекотними, хоча на календарі і Йордан, а за вікном зима.

Їдеться саме про реформу адміністративно-територіального устрою, яка охопила Україну і добралася і на територію Івано-Франківської міської ради.

19 січня у приміщенні ЗОШ 25 проводилося перше громадське обговорення в Івано-Франківську щодо утворення Івано-Франківської ОТГ у складі Івано-Франківська, сіл міської ради Вовчинець, Микитинці, Хриплин, Угорники, Крихівці і сіл Тисменицького району.

“Це довгоочікуваний початок довгого і багатоетапного шляху, на якому кожен учасник об’єднання мав би провести у своїх селах по 2 обговорення, схвалити рішення громадськості на сесіях і утворити спільну робочу групу з питань об’єднання”, – пояснює директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

До теми: У Франківську обговорили створення ОТГ, – не хочуть втрачати Вовчинець

В рамках тривалого процесу утворення ОТГ було домовлено про підготовку спільного на усіх Статуту ОТГ, за підтримки експертів напрацювати Стратегію співіснування міста і сіл. І Статут і Стратегія покликані сьогодні виключно в інтересах сіл захистити їхні права і інтереси, фінанси і ресурси в ІФ ОТГ.

“Місто має погодитися на співвідносини на рівних з приміськими селами. Обидва документи важливі в частині інтересів саме мешканців, а не керівників міста чи села. Бо сьогодні усні домовленості працюють, а завтра інші керівники домовитися між собою не зможуть, – каже Панасюк. – Ми,експерти Івано-Франківського ЦРМС, європейської програми U-LEAD спільно з представниками бізнесу, освіти, медицини, наукових кіл взяли б на себе непросте завдання напрацювати такі документи для збереження діалогу, інтересів, рівних умов кожного мешканця в ІФ ОТГ. Саме інтереси кожного мешканця громади, доступ до якісних освітніх, медичних, культурних послуг ЖКГ,збереження економічних і просторових умов до спільного співіснування лежать в основі проведення реформи АТУ.

Була і друга дія в житті Івано-Франківської міської ради.Дуже емоційна,правда. Вовчинець, як село Івано-Франківської міської ради, в неділю 20.01,намагався на громадських слуханнях у селі утворити окрему ОТГ з селами Добровляни, Колодіївка, Узин і розірвати усі зв’язки з містом.

До теми: «У нас в селі живуть ґазди», – Вовчинець не хоче приєднуватися до Франківська (ФОТО)

“Ми, експерти, завжди стояли на позиціях збереження Івано-Франківської міської ради, як теродиниці з спільними освітніми, економічними, транспортними інтересами, – каже керівник Центру розвитку місцевого самоврядування. – І розділити міську раду, поділити людей села на 2 табори, відійти від міста на нашу думку це несправедливо і по відношенню до міста і до людей багатоповерхівок село Вовчинець”.

Село розділилося, люди пересварилися, голова до порад не прислухався і тепер весь негатив лежить на його голові і відповідальності.

“З амбіціями царювання треба вміти і прощатися. І нарешті навчитися довіряти, домовлятися, об’єднуватися в інтересах людей для, яких працюєш”, – вважає Панасюк.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.