Політика

Володимир Стретович у Франківську: «Смешко зберіг життя мені і тисячам майданівців»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 20 березня, до Івано-Франківська завітала довірена особа кандидата на пост Президента України Ігоря Смешка – відомий політик та юрист Володимир Стретович. Він розповів, чому підтримав свого кандидата і що чекає нас після виборів.

«Я вважаю, що владу треба міняти. Причин для зміни – більше ніж достатньо і вони сьогодні відомі, – розпочав зустріч Стретович. – Тривалий час я не бачив, за кого голосувати, доки не довідався, що на вибори йде Ігор Смешко. Крім нього, не було кому втрутитись у процес».

Каже, що знає свого кандидата ще з вересня 1994 року.

«Ігор Смешко зберіг мені життя як і тисячам тих, хто був на першому Майдані, – говорить Володимир Стретович. – Саме він зв’язався з командувачем внутрішніми військами. Тоді, 28 листопада 2004 року, у Чернігові 15 тисяч озброєних солдат мали двинути на зачистку Майдану. Три танкові роти були готові пустити людей на криваве місиво. Мені достеменно відомо, що саме Ігор Смешко тоді вплинув на ситуацію».

За словами політика, Смешко – єдиний із 39 кандидатів на пост Президента, який є доктором технічних наук, має звання професора, ранг Надзвичайного і Повноважного посла України, а в колі його знайомих та друзів – провідні політики Європи та Америки.

«За моїм довірителем немає чорної плями, де б він показав, що вів себе не гідно, – говорить Стретович. – Дехто дорікає, що він був радником чинного Президента України. Він дійсно уже втретє був призначений головою комітету з питань розвідки, але, на переконання Ігоря Смешка, це було зроблено для міжнародного іміджу».

Розповідає, що за три місяці на посаді радника Смешко не отримав жодного фінансування, приміщення чи вказівок. Тому й подав рапорт, бо вважав себе абсолютно непотрібним у ситуації, що склалася.

Володимир Стретович нагадує і про військове звання Ігоря Смешка. Він – генерал-полковник. «Ми маємо серед кандидатів фахового військового, який жодним чином не порушить демократичні тенденції розвитку України. Адже у всьому світі до демократії та порядку приводили саме військові: Маннергейм, Бісмарк, Вашингтон, де Голль, Ататюрк – усі вони мали військовий вишкіл і потім послужили своїй державі. У програмі Смешка «Сім перемог» останніми є два слова: «Маю честь!». Він – військовий у п’ятому поколінні і для нього служіння Батьківщині та народу – не лукавство, це у нього в крові».

Володимир Стретович каже, що на цих президентських виборах треба не дивитися на прохідність кандидатів, а голосувати серцем, аби показати реальну ситуацію прихильності у суспільстві. За його словами, після цих виборів має відбутися більш важлива подія – вибори до парламенту.

«За Конституцією ми – парламентсько-президентська держава і при обраному демократичним шляхом та нормально функціонуючому професійному парламенті президент не зможе гуляти так, як він гуляє сьогодні. Тоді парламент обмежував би його на кожному кроці, нагадував би про його компетенції. І такий вибір серцем має стати доброю базою для продовження політичного процесу».

Каже, сьогодні стоїть питання про порятунок держави і рятувати її можуть лише такі люди як Ігор Смешко – професіонал, який знає, що й як робити.

«У списку із 39 кандидатів багато хто є далеким від політики. Ігор Смешко дуже добре знає помилки історії України і Європи загалом, щоб не допустити їх повторення у майбутньому», – впевнений Володимир Стретович.

Comments are closed.