Політика

У Франківську ОТГ навчатимуть контролювати власні ресурси

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 26 липня, в конференц-залі готелю «Надія» розпочалося дводенне навчання органів місцевого самоврядування.

Представників з 30 ОТГ навчатимуть використовувати Муніципальний фіскальний реєстр, аби вдало використовувати ресурси громад.

Директор проекту «ПУЛЬС» Ігор Парасюк говорить, що майстерня проходитиме для представників з усіх областей України. З кожної області на навчання приїхали по дві людини від двох-трьох ОТГ, які працюватимуть з муніципальним фіскальним реєстром.

Він дозволить громадам робити електронний реєстр наявних ресурсів, аби ефективно управляти ними. Такий облік має забезпечити прозорість в діях влади та платників податків, допоможе управляти майном та збільшувати надходження у бюджети.

Спершу участь в проекті візьме 30 пілотних ОТГ.

«Представники цих громад отримають від Асоціації міст Украінт програмний продук, розроблений франківськими програмістами, щоб користуватися ним на благо громад, – говорить Ігор Парасюк. – Нині така ситуація, що громади не завжди можуть оцінити ресурс, який в них є. Розробник зробив продукт, який дозволить звести інформацію з усіх джерел про ресурси. Скільки це займе часу, залежатиме від розмірів громади, політичної волі самих громад, їх ресурсів. З децентралізацією громади отримуюють значну частину податку і зацікавлені в тому, щоб володіти інформацією про ресурси, які в них є».

За словами Ігоря Парасюка, ці 30 громад також беруть участь в ініціативі «ПУЛЬСу» – інкубатор спроможних громад. За кожною з громад закріплений консультант проекту, що допоможе їм обрати свою ефективну модель розвитку.

Навчання у Франківську проходять у рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України. Представників органів місцевого самоврядування навчатимуть теоретичних та практичних особливостей роботи з муніципальним фіскальним реєстром.

Консультантка з місцевого економічного розвитку Галина Васильченко розповідає, що серед представників Західної України для участі в пілотному проекті на конкурсній основі відібрано п’ять тергромад. Експертка працюватиме з цими громадами у питаннях місцевого економічного розвитку. Від Івано-Франківщини це Ланчинська та Брошнів-Осадська ОТГ.

«Питання обліку ресурсів громад стало актуальним з 1 квітня 2014 року, – говорить Галина Вачильченко. – До цього часу громади не мали мотиву займатися розвитком своєї території. Сьогодні важливо активно працювати над залученням інвестицій, створенням нових робочих місць, залученням і утриманням бізнесів. Для цього починати треба з обліку того, що ми маємо, бо неможливо управляти тим, що не виміряно. Для цього і проводимо сьогодні цей захід».

«В процесі утворення ОТГ ми розуміємо, що є мала база аналітичних даних щодо природних і фінансових, людських ресурсів громад. А це стає фундаментом для успішного просторового розвитку. Якщо ми говоримо про інфраструктуру, то в майбутньому вона має мати попит і системний аналіз дозволить будувати бачення розвитку громади. Програмний продукт, який ми презентуємо за підтримки фонду USAID допоможе систематично бачити розвиток громади, допомагати своїм громадянам і бізнесу, стати запорукою для розвитку усіх сфер громади», – каже виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.