Політика

Президент засудив минуле і теперішнє насилля на вшануванні пам’яті загиблих у Польщі українців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Президент Петро Порошенко під час робочого візиту до Польщі взяв участь у відкритті у селі Сагринь Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Про це повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

«Наш перший людський і християнський обов’язок пам’ятати про невинних жертв і зробити все можливе, щоб наші народи ніколи не знали більше розбрату і протистоянь», – наголосив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що здавна український і польський народи були сусідами. Їх поєднують спільність культур, традицій, близькість мов, досвід спільної боротьби за власну свободу проти іноземних поневолювачів, імперських і тоталітарних режимів.

«Нам варто говорити і пам’ятати про цей досвід, згадувати героїв українських і польських, які спільно боролися проти Російської імперії і в 1830 р., і в 1863 р., і в 20-х роках минулого століття. Це та пам’ять, яка нас об’єднує», – підкреслив Петро Порошенко.

«Але є в нашій історії, і ми маємо це визнати, і печальні сторінки. Поряд зі спільними перемогами, поруч з нашою дружбою і братерством найболючішою травмою залишається братовбивчий збройний польсько-український конфлікт 1943-1944 років минулого століття, який залишив глибоку рану і тут, на Холмщині», – зауважив Глава держави.

Читайте: Президент посмертно нагородив орденом “За мужність” трьох прикарпатських військовослужбовців

Він нагадав, що понад 70 років тому українці Сагрині і навколишніх сіл стали жертвою брутальної збройної акції, яку вчинили підрозділи польського підпілля.  Присутні вшанували пам’ять вбитих хвилиною мовчання.

Президент наголосив, що сьогоднішня молитва змушує задуматись і переосмислити те, що може принести зло мільйонам людей.

«Ми рішуче засуджуємо брутальність і насилля як сьогодення, так і минулого. І закликаємо нинішнє і прийдешнє покоління і українців, і поляків не допустити подібної трагедії. Переконаний, що і в польському, і в українському суспільстві є достатньо мудрості аби зрозуміти, що будь-яке протистояння між нами точно послаблює нас саме тоді, коли перед обома нашими країнами постала спільна загроза зі Сходу, коли гібридна війна розгорнута проти України поширюється Кремлем і на всю Європу», – наголосив він.

Президент поклав квіти до Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944-му. Воїни роти Почесної варти встановили кошик квітів зі стрічкою національних кольорів України та надписом «Від Українського народу». Президент України поклав букет квітів до Меморіалу та вшанував пам’ять загиблих.

Біля Меморіалу також відбулась панахида за загиблими. Участь у меморіальних заходах взяла багаточисельна делегація із Прикарпаття, яку очолював голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.