Гроші Політика

Голова Івано-Франківської ОДА пояснив, коли почнеться фінансування новоутворених ОТГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Відсутність фінансування для шести новоутворених громад Прикарпаття в проєкті Державного бюджету-2020 – це технічне питання. Після місцевих виборів вони перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державою.

Про це розповів  голова Івано-Франківської облдержадміністрації Денис Шмигаль, пише Укрінформ.

«Жодна з новоутворених громад в Україні, які проведуть вибори 22 грудня, ще не потрапила до бюджету – 2020. При першому читанні бюджету не врахували ті громади, де вибори ще не відбулись. Втім, Кабмін розуміє цю проблему, і , звичайно, це питання буде включено в бюджет, і всі громади фінансуватимуться відповідно до законодавства, тобто перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державою. Це – технічне питання», – наголосив Шмигаль.

Він зауважив, що обговорив це питання з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком. Стверджує, що жодних потаємних сигналів тут немає, бо формально, каже, у чиновників поки немає підстав вносити ці громади у головний фінансовий документ країни.

Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття 11 листопада заявила, що шість новоутворених ОТГ в Івано-Франківській області можуть не отримати міжбюджетні відносини з державою, оскільки цього не передбачає проєкт закону про Державний бюджет 2020 року.

Мова йде про Гвіздецьку, Дубівську, Корницьку, Підгайчиківську, Пасічнянську та Єзупільську об’єднані територіальні громади. Через це у Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття підготували офіційний лист органам державної влади з вимогою уникнути зриву реформи децентралізації.

На Прикарпатті працюють 30 ОТГ.

Раніше Шмигаль повідомив, що Івано-Франківська область оновлює план створення об’єднаних громад. В оновленій версії цього документу на Прикарпатті будуть працювати 57 ОТГ, з них 40 – вже створені добровільно.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.