Політика

Депутати пропонують відкривати новонародженим українцям депозити і накопичувати гроші до їх повноліття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким пропонують відкривати на ім’я кожного новонародженого українця депозит на суму 50 тисяч гривень та накопичувати таким чином кошти до повноліття дитини.

Відповідний законопроєкт №2801 підтримав профільний комітет з питань молоді та спорту. Законопроєктом пропонують відкривати на ім’я новонароджених українців депозитні рахунки у тому банку, який оберуть батьки чи офіційні опікуни дитини, пише УНІАН.

На ці рахунки держава перераховуватиме по 50 тисяч гривень, які відкладатимуть до повноліття дитини.
У законопроекті також пропонують, аби ці кошти можна було використати достроково. Наприклад, до 18 років, у разі, якщо дитина важко захворіла, а грошей на лікування у батьків немає. Також, якщо дитина втратила житло в результаті стихійного лиха або інших обставин, а також на отримання вищої освіти.

Ще батькам пропонують дозволити вкладати накопичені на депозиті кошти в інвестиційні та страхові фонди. Зазначимо, що наразі ставки за депозитами коливаються в межах 12-15% річних. Якщо новонародженій дитині відкрити депозит під 12% річних на 50 тисяч гривень, то до повноліття вона отримає 384,5 тисячі гривень. Комітет з питань молоді та спорту підтримав законопроєкт щодо сприяння працевлаштуванню молоді та внутрішньо переміщених осіб. Ним пропонують звільнити від податків на доходи українців, що не досягнули 27 років.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.