Політика

В рейтингу ефективності голів ОДА Олег Гончарук – на останньому місці (ІНФОГРАФІКА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На 17-му місці з-поміж 17 голів ОДА, чию діяльність оцінювали, опинився голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук.

Рейтинг ефективності голів ОДА – спецпроект, що реалізований за підтримки Міжнародного центру перспективних досліджень. 

З початком процесу децентралізації регіони в Україні отримали більше незалежності та повноважень, а новий статус місцевих громад безпрецедентно збільшив політичну вагу окремих областей України. Втім, як і до реформи, суттєвий вплив на місцях зберігають керівники обласних державних адміністрацій, які призначаються безпосередньо президентом та фактично є представниками президентської вертикалі влади на місцях.

Тому невипадково, що керівники ОДА мають велике значення для президента в контексті майбутніх виборів. Так чи інакше, а голови ОДА також працюють на можливу перемогу Петра Порошенка на виборах 2019, мабуть, у зв’язку з цим президент і змінив за останні півроку сім керівників ОДА.

Але за підготовкою до виборів не варто забувати про функції керівників ОДА, покладені на них законом. За підтримки експертів МІжнародного центру перспективних досліджень журналісти проаналізували, хто з губернаторів найкраще виконує свої обов’язки за 9 місяців 2018 року.

Основу методології складають три базові компоненти:

  •  виконання та звітування про реалізацію Стратегії розвитку регіонів;
  • виконання обласного бюджету;
  • комунікаційна політика і медіа-активність.

Максимальний бал за кожну складову рейтингу – 10 балів. У разі відсутності на офіційному сайті ОДА інформації про виконання програми – 0 балів. Середній бал трьох компонентів аналізу є балом, що визначає місце керівника ОДА у рейтингу. До аналізу були взяті голови ОДА, які перебувають на посаді не менш ніж півроку. Таких губернаторів на сьогоднішній день 17.

Лідером за ефективністю у своєму регіоні визнали голову Харківської ОДА Юлію Світличну.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук посів у рейтингу 17-те місце. 

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.