Погляд Статті

У Києві почався Книжковий арсенал. ТОП-5 від Остапа Українця

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 30 травня, почався VIII міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал». Багато для кого його відвідування стало щорічною традицією.

Якщо ж ви не належите до цих людей і зараз знаходитеся не в Києві, а деінде, найгарячіші новинки весни пропустити все одно не вийде – вони є тут, в одному місці, пише Остап Українець у “Репортері” .

«Це зробила вона» від видавництва «Видавництво» – традиційно дорога і традиційно важлива книжка. Дорога – тому що така політика видавництва (гроші з кожного примірника підуть на благодійність). А важлива тому, що історія видатних жінок – це рідкість для України в усіх сенсах. Розповідь про здійснені жінками відкриття і досягнення має значення не тому, що потрібно заявити, що «жінка також щось може», а просто тому, що йдеться про важливі речі, речі, завдяки яким наш світ є таким, яким він є, просто до цього суспільство ігнорувало деяких призвідців змін. І «Це зробила вона» має стати першим кроком до виправлення такого замовчування.

Читайте Видавничий десант у Києві. Що видавці Франківська презентують Книжковому арсеналі

«Блокбастер» від видавництва «Фабула» – новинка водночас звична і свіжа. Так, про війну останнім часом в Україні з’являється дуже багато книжок, і кожній наступній все важче ставати помітною. Але автор – Зоран Жмирич – писав не про нас, а про війну в Хорватії. Війну, в якій жорстокість ховається за тоннами абсурду, які роблять військові злочини майже тривіальними. Майже несправжніми. Невипадково герої, практично підлітки (хоч у це й важко повірити), розуміють війну не як страшну реальність, а як набір того, що вони вже бачили в кіно. Хлопці опиняються в центрі власного блокбастера і розуміють, що по той бік екрану все виглядає геть інакше.

До теми Франківський письменник Остап Українець пішов у політику – до ідеологічно близької партії

«СімміС» Ніла Стівенсона від видавництва «Богдан» – один із наймасштабніших текстів весни. Ринок фантастики розширюється, і той факт, що українські видавництва хочуть видавати таких сучасних мастодонтів – дуже позитивний дзвоник. Більше чверті мільйона слів густого фантастичного чтива, яке можна вважати чудовим дослід­женням із психології мас, а можна – розлогим і захопливим довідником із виживання перед лицем космічного апокаліпсису. Якщо фантастика починає здаватися вам нудною і банальною – спробуйте перейти на Стівенсона.

«Шум і лють» Вільяма Фолкнера від видавництва Жупанського – це не так потенційний бестселлер, як величезна лакуна в українській перекладній літературі, яку ми нарешті запов­нили. Якщо вона ще й зможе зацікавити українського читача фактом свого виходу – отже, з книжковим ринком усе ще краще, ніж прийнято вважати. П’яте місце у списку 100 найкращих романів – це, звісно, круто, але не гарантує, що книжка вам сподобається. Проте якщо ви досі не знайомилися з Фолкнером, але хочете, або ж вам цікаво дізнатися, чим жив американський Південь на початку ХХ століття – можете вважати цей роман викликом самим собі та власному вмінню читати.

До теми Остап Українець потрапив до переліку проекту Відкриття-2017

«Якщо подорожній одної зимової ночі» Італо Кальвіно від «Видавництва Старого Лева» – це один із найважливіших текстів, що виходять до цьогорічного Арсеналу. Тим, хто любить легку сюжетну прозу, книжка, ймовірно, не сподобається – надто багато в ній дивного і надто багато різних сюжетів, які, почавшись, закінчуються невідомо чим. Роман про книжки без фіналу написано у вигляді книжки без фіналу. Але ця книжка – про те, як ми читаємо. І якщо ви читаєте, то легко знайдете в ній себе. У ній є все те, що ми шукаємо і знаходимо в будь-якій літературі. Саме тому вона настільки потрібна і настільки цікава.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.