Погляд Світ

Правила, що покращують якість вашого життя – 10 звичок від Даріуса Фору

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Засвоїти нову звичку може хто завгодно. Але за однієї умови: для зміни повинна бути вагома причина.

У 99% випадків причина приходить з особистих страждань, смутку і болю. У певний момент ви просто більше не можете терпіти свою поведінку, пише Даріус Фору у своєму блозі. Переклад НВ.

  1. Робіть тренування для всього тіла з вагою три рази на тиждень.

Силові тренування мають кілька позитивних ефектів. Вони захищають здоров’я кісток, м’язову масу, зберігають стрункість, збільшують рівень енергії і запобігають травмам.

Я піднімаю вагу з 16 років. Це єдина звичка в цьому списку, яка зі мною так довго. Подібно багатьом людям, що піднімають вагу, я починав з роздільних тренувань.

Це означає, що на кожному занятті ви тренуєте певну групу м’язів. У більшості тренувальних планів одну групу м’язів ви тренуєте лише раз на тиждень. Але щоб стати сильніше, м’язам потрібне велике навантаження.

В ідеалі всі групи м’язів потрібно тренувати три рази на тиждень. Саме тому я кожен раз треную все тіло. Це просто, практично і дієво.

  1. Визначайте два-три пріоритети на день.

Це одна з найкращих стратегій продуктивності. Всі ми знаємо, що результат приносить зосередженість. Немає фокусу? Немає результату.

Як же зосередитися? Обмеживши варіанти і завдання. Ключ у тому, щоб виключати. Будьте дуже чіткими щодо того, чого хочете досягти кожен день, тиждень і рік. Щодня працюйте над трьома-чотирма головними (і невеликими) завданнями, це наблизить вас до реалізації тижневих і річних цілей.

  1. Читайте 60 хвилин на день.

Я в курсі – ви дуже зайняті, щоб читати. Або вам просто не подобається читати. Що ж, ви так просто не відбудетеся. Читання необхідне для ваших пізнавальних здібностей. Це ви і так знаєте. А як вам таке? Читання зробить вас найкращим мислителем і письменником.

“Але я все одно не люблю читати”. Так, в житті існує безліч речей, які ми не любимо, але все одно робимо. Замість того щоб говорити собі, що не подобаються читати, навчіться насолоджуватися процесом кожен день. І тоді в один прекрасний день відбудеться магія – ви полюбите читати.

  1. Спіть вночі 7-8 годин.

Я ніколи ні заради чтого не жертвую сном. Нещодавно скасував ранкову зустріч, тому що проспав. Напередодні ввечері читав гарну книгу, яка мене абсолютно поглинула. Після читання став робити нотатки.

Я не можу поспати шість годин, щоб встигнути на зустріч, якщо знаю, що потім цілий день буду відчувати втому.

Деякі люди можуть бути продуктивними після п’яти годин сну. Але більшість з нас неналежить до цієї категорії. Тож переконаєтеся в тому, що спите достатньо. І поставтеся до цього вкрай серйозно. Якщо ви не можете скасувати зустріч, лягайте спати раніше.

  1. Ходіть пішки протягом 30 хвилин кожен день.

Якщо ви не можете знайти час для 30-хвилинної прогулянки, значить, ви не контролюєте власне життя.

Я ходжу навіть не заради здоров’я. Хоча ходьба, звичайно, забезпечує рух тіла і корисна. Я ходжу, бо це порушує патерн рутинного життя. Ми не можемо заперечувати той факт, що життя – це рутина. В цьому немає нічого неправильного.

Але коли ви виходите на прогулянку, то змушені опинитися наодинці зі світом. Це загострює почуття. Ви можете гуляти на самоті або з кимось. Ви можете непогано поговорити. Або просто насолодитися околицями.

  1. Дотримуйтеся інтервального голодування.

Я не їм нічого після вечері. І пропускаю сніданок. Це означає, що я “голодую” протягом 15-16 годин щодня. Це корисно для здоров’я. Але з цими заявами потрібно бути обережними. Причина, через яку мені подобається таке голодування, в тому, що так я почуваюся і виглядаю краще. До того ж, я можу їсти, що захочу, не набираючи вагу.

Я не їм шкідливу їжу. Я віддаю перевагу цілісним продуктам з високою поживною цінністю. Мій перший прийом їжі містить багато ненасичених жирів і білка. Також потрібно стежити за тим, щоб споживати необхідну тілу кількість калорій (в середньому це 2 тис. для жінок і 2,5 тис. для чоловіків).

  1. Будьте в моменті.

Ми так зосереджені на цілях, що забуваємо про сьогодення. Це один з моїх найголовніших підводних каменів. Я повинен щодня нагадувати собі про те, що потрібно насолоджуватися сьогоденням.

Ми завжди чекаємо, поки чогось досягнемо. “Тоді я буду щасливий”. Ні, ви не будете, якщо назавжди застрягли в майбутньому. Знайдіть тригер, який поверне вас у зараз.

Наприклад, недавно я купив новий годинник. У той час я багато читав про духовні практики. Тепер, кожного разу, дивлячись на годинник, кажу: “Котра година? Зараз”.

  1. Практикуйте доброту і любов.

Всі ми ставимося до любові як до виснажника ресурсів. Це не правильно. Любов необмежена і ніколи не закінчується. Ви можете віддавати стільки любові, скільки хочете. Але ваше его заважає це робити. Воно завжди хоче отримувати щось натомість.

Тож спробуйте. Усвідомте, що у вас необмежений запас любові. І кожен день віддавайте трохи любові і доброти. Не думайте про те, щоб вести рахунок. У вас в будь-якому випадку досить цього ресурсу.

  1. Пишіть 30 хвилин кожен день.

Кожен день мені потрібно приводити думки в порядок. Я роблю це за допомогою письма. Це допомагає мені зосередитися на тому, що для мене важливо. Тому я веду щоденник.

Навіть коли я не пишу статті, я сідаю і пишу щоденник – тільки для себе. У ньому я не пишу для інших. Щоденник також є відмінним інструментом, щоб стати найкращим мислителем і людиною.

  1. Відкладайте 30% свого доходу.

Якщо не можете відкласти 30%, відкладайте 10%. Справа не в кількості. Справа в частоті. Відкладайте, виключаючи з життя непотрібні речі. Вам не потрібно кожен день купувати латте. Вам не потрібні “органічні” горіхи кеш’ю за $10.

Економте на дрібницях. І тоді з часом це повернеться вам великими сумами. У цьому полягає секрет і цих десяти звичок. Вони невеликі. І щоденний прогрес здається незначним.

Ви помітите результат лише з часом. Ви повинні дотримуватися цих звичок, поки життя не стане краще. А коли це станеться, ви продовжите – не тому що повинні, а тому що будете цього хотіти.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.