Люди Політика

Вовчинець не відмовляється від утворення власної ОТГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Якщо буде нагода створити власне ОТГ, то Вовчинець – готовий.

Сільський голова Вовчинця Михайло Назар розповів “Репортеру”, що наразі ні про приєднання до Франківська, ні від‘єднання не йдеться – громада прагне збереження адміністративної одиниці.

До теми: Вовчинець набиває ціну. Як мер Франківська домовлявся із селянами про ОТГ

“Ми згідні на об’єднання з біднішими громадами, але категорично проти того, щоб всіх підстригти під одну гребінку і зробити Вовчинець районом Франківська на зразок Пасічної, Опришівців чи Княгинина. Ми при всіх устроях мали місцеве самоврядування. Тим більше, що фінансово ми себе непогано почуваємо і готові на партнерські стосунки з будь-ким”, – говорить Михайло Назар.

Вовчинець планував доєднати села Узин, Колодіївку та Добровляни. Аби призупинити утворення ОТГ міська рада підписала угоди про співпрацю з цими селами. Усім Франківськ обіцяє безкоштовний проїзд за карткою франківця, доступ до медичних та освітніх послуг. Натомість ті не приймають рішення щодо об’єднання чи приєднання до будь-яких ОТГ без погодження із Івано-Франківською міськрадою. В іншому разі гроші треба буде повернути, як і картки франківця.

Наразі угод вже є угоди про співпрацю – з Колодіївкою, Підлужжям, Узином та Добровлянами, затверджено на сесії умови співпраці з Підпечарами, а незабаром готується і шосте село – Черніїв.

В угодах про співрацю для кожного села є ще й додаткові бонуси. Так за співпрацю Франківськ погоджується щороку виділяти сільраді Колодіївки по 1,2 млн грн та обіцяє сприяти ремонту та будівництву дороги до села Колодіївка.

Добровлянам – як мінімум два роки виділяти по 600 000 грн на розвиток села з бюджету міста, сприяти ремонту та будівництву дороги до села Добровляни. А от сільраді Підлужжя Франківськ пообіцяв вже по мільйону в рік, будівництво водогону та пішохідного переходу через Бистрицю Надвірнянську до села Підлужжя, спортивний зал в Підлузькій ЗОШ І-ІІ і допомогти з вивозом твердих побутових відходів. Підпечерам пропонують виплати по мільйону в рік, а Узину – по 800 000 грн.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.