Люди Фото

В Івано-Франківську лінія магазинів EVA подарувала обладнання дитячій лікарні (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 19 лютого, Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня отримала нове обладнання для догляду за передчасно народженими дітьми.

Два апарати фототерапії та пульсоксиметр, вартістю 100 тис грн, закупила лінія магазинів EVA – в рамках проекту Orange Days.

«Наша компанія є соціально відповідальною, тому для нас важливо не просто займатися бізнесом, а й втілювати в життя соціальні проекти, – розповідає PR-спеціаліст лінії магазинів EVA Олена Коваленко. – Перед запуском проекту Orange Days ми провели спеціальне дослідження і з’ясували, що в перинатальних відділеннях бракує обладнання для догляду за новонародженими. Тому вирішили працювати саме в цьому напрямку, адже більшість клієнтів наших магазинів – це жінки. А для кожної жінки важливо, аби її дитина була здорова. За чотири роки нам вдалося зібрати 1,1 млн грн, і Івано-Франківськ – уже десяте місто, в якому в рамках нашого проекту з’явилося нове обладнання».

Обласній дитячій лікарні дісталися два прилади для фототерапії та пульсоксиметр. Як розповіла заступниця головного лікаря Лідія Матвіїв, це обладнання буде направлено у відділення, куди потрапляють діти з вагою при народженні від 500 грамів. Упродовж року у цьому відділенні рятують життя близько 300 немовлят , з них 80%  поступають у тяжкому стані.

«Такі дітки потрапляють до нас щоденно, – каже Лідія Матвіїв. – Понад 60% дітей хворіють жовтяницею, а використання ламп для фототерапії скорочує терміни лікування та знижує відсоток ускладнень. Пульсоксиметр, у свою чергу, дозволить вимірювати рівень кисню у крові немовлят. Цей показник потрібно постійно контролювати, позаяк одна з найбільш поширених патологій у передчасно народжених – нестача кисню в крові. Насправді, перелік обладнання, якого нині бракує у відділенні, дуже великий. Але ми тішимось кожній лепті, яка надходить до нас у клініку і дає змогу оптимізувати процес лікування».

За словами матері передчасно народжених двійнят Лесі Баскової, найбільша складність у виходжуванні таких дітей – те, що потрібно бути постійно в лікарні: дивитися за станом дитини, годувати, давати ліки, ходити на процедури, капання.

«Потім це постійні огляди у лікарів, це складний процес, щоб ці діти до трьох років наздогнали у розвитку своїх однолітків. Тому таке обладнання дуже важливе, адже воно слідкує за показниками дитини. Коли народилися мої діти, три роки тому, якраз не дуже бракувало пульсоксиметрів. Ми виходжувалися тут, у відділі недоношених дітей, два місяці», – розповідає жінка.

Насправді долучитися до благодійності й нині може кожен клієнт лінії магазинів EVA. Тричі на рік у торговій мережі з’являються товари з оранжевими цінниками зі знижками до 50%. За умовами акції, 1% від вартості акційних товарів перераховується саме на закупівлю медичного обладнання. Таким чином покупці долучаються до соціального проекту допомоги маленьким пацієнтам по всій Україні.

Медичний заклад, якому потрібна допомога, знаходять за допомогою благодійного фонду «КОЛО», який є партнером проекту Orange Days. За словами голови правління фонду Христини Романюк, за роки свого існування фонд налагодив тісну співпрацю з медичними закладами і знає про нагальні потреби лікарень.

Також у рамках заходу відбувся спеціальний семінар для мам, присвячений догляду за передчасно народженими дітьми.

У таких семінарах уже взяли участь понад 180 матерів по всій Україні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.