Люди

У Франківську визначили найкращих виноробів області (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже традиційно в середині лютого в Івано-Франківську відбувається дегустаційний з’їзд виноградарів Прикарпаття. У неділю, 12 лютого, винороби провели VII з’їзд, на якому обрали найкращі вина області.

Один з організаторів заходу, Михайло Балан розповів, за якими критеріями вина допускають до конкурсу.

«Перш за все, вони мають бути виготовлені членами нашого клубу, при чому — виключно зі свого матеріалу, — каже Балан. — Якщо раніше майстер міг піти на ринок, накупити одеського винограду і зроблене з нього вино виставити на конкурс, то тепер допускаються лише напої з прикарпатського винограду. Це важко перевірити, тому ми більше покладаємось на сумлінність виноробів. За тиждень перед з’їздом організатори заходу проводять попередню внутрішню дегустацію, під час якої відсікають відверто слабкі напої. Тому сьогодні ви будете обирати з найкращих».

Цього разу винороби представили 38 вин, які змагались у чотирьох номінаціях: сухі вина (11 видів), напівсолодкі (11), десертні (7), плодово-ягідні (9).

У ресторані «Гетьманський» зібралось близько сотні суддів. Це професійні виноградарі, а також запрошені гості. На пляшках нанесений лише номер, тож ані назви, ані виробника ніхто з присутніх, окрім рахункового комітету, не знав. Кожен учасник оцінював напій за десятибальною шкалою, де враховувались колір вина, аромат, ну, і, звичайно ж, смакові якості.

Після підрахунку голосів стали відомі переможці. Найкращим сухим вином визнали «Августу» Василя Кукурудзяка. Він живе у Чернівецький області, але стояв у витоків клубу виноградарів, тому для нього зробили почесний виняток. Тим більше, живе він не у теплих, «виноградарських» районах, а майже на самому кордоні з Івано-Франківщиною.

Василь Кукурудзяк

Білий «Бурлінгтон» коломиянина Івана Піти виборов першість серед напівсолодких вин. У «десертній» номінації переміг Сергій Ляшенко з Івано-Франківська зі своїм «Станіславським мускатом».

Сергій Ляшенко

Серед плодово-ягідних вин перше місце зайняла «Малина» франківця Ігоря Мельничука.

Ігор Мельничук

Найпрестижнішою нагородою з’їзду вважається перехідний кубок, який дають за вино, що набрало найбільшу кількість балів. Раніше він присуджувався у всіх номінаціях, але цього року ввели обмеження — лише сухі та напівсухі вина. Їх найскладніше робити і помилки майстра не приховаєш за цукром чи спиртом. Переможцем стало біле вино «Бурлінгтон» Івана Піти. Його прізвище вигравірують на кубку і воно назавжди закарбується у виноробній історії Прикарпаття.

Між іншим, якісне домашнє вино можна скуштувати не лише на дегустаційному з’їзді. Наприкінці серпня в центрі Івано-Франківська винороби проведуть «Свято винограду і вина», де кожен охочий може переконатись, що якісні вина роблять не лише на півдні України та на Закарпатті.

Write A Comment