Люди Соціум

У Франківську встановлять пам‘ятники пожежникам і Степану Пушику

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Вже найближчим часом в Івано-Франківську встановлять два нові пам’ятники.

“Ці монументи різні за змістом, формою, суттю і присвячені різним людям. Але їх об’єднує полум’я. Бо, якщо у першому випадку – борці зі стихією вогню в прямому значенні. То у другому – мова йде про вогонь душевний, яким завжди горів Степан Пушик. Таким всі його і пам’ятають”, – повідомив міський голова Руслан Марцінків.

До теми: Жаба для міста. Які пам‘ятники скоро будуть у Франківську і що це коштує (ФОТО)

Пам’ятний знак “Пожежникам-рятівникам” автора Сергія Полуботька встановлять на вулиці І. Франка, між будинками 4 та 8. Його виготовлять зі сталі. Там буде вогнебороць, що на драбині рятує від пожежі місто.

Також затверджено переможця ескізу на пам’ятник Степану Пушику. Ним став колектив у складі скульптора Володимира Семківа й архітекторки Юлії Семків. Його розмістять на вулиці Шевченка, поруч будинків 74-76, де жив письменник. Він буде у вигляді погруддя.

Нагадаємо, Володимир та Юлія Семків є також авторами стіни пам’яті героїв Небесної сотні, яку відкрили на фасаді  Івано-Франківської міської ради у 2016 році.

До теми: Юлія та Володимир Семківи – люди тижня за версією «Репортера»

Недавно на розі вулиць Петрушевича та Франка відкрили пам’ятник вчителеві у вигляді жінки в сукні, з книгою і запаленою свічкою в руках. Автор ідеї – Ігор Семак. Двометровий бронзовий монумент вчительки обійшовся місту в 485 тис грн. Згідно з кошторисом, 10 тис грн коштує ескіз. Ще 10 тисяч – архітектурний проект. Найбільша стаття витрат – відлив скульптури в бронзі – 150 тис грн.

Франківські пам’ятники Андрію Мельнику, Опанасу Заливасі, Королю Данилу та Євгену Коновальцю також є роботами Ігоря Семака.

Також на вулиці Шухевичів, де встановлена плита, буде пам’ятник командиру УПА Роману Шухевичу. Переможця на виготовлення пам’ятника обрали 31 жовтня. Комісія обрала варіант авторів Ігоря Семака і Євгена Шатирка за умови, що вони до­опрацюють його – зокрема, зроб­лять антивандальним.

Читайте також: Руїни ховають за парканами. Топ франківських будинків, які туристам краще не бачити (ФОТО)

Орієнтовна вартість: 800-900 тис грн. Поставлять його  біля школи-гімназії № 2 до Дня Героїв. Крім того, гімназію на цій вулиці теж назвуть на честь командира УПА, аби все було гармонійно і ходити не далеко. Це буде вже четвертий пам’ятник Роману Шухевичу на Прикарпатті.

У планах є також скульптура хорунжій січових стрільців, першій жінці-офіцеру Олені Степанів. Ескіз розробив скульптор Богдан Гладкий. «Союз українок», що ініціював його встановлення, збиратиме гроші самотужки. Загалом потрібно 150 тисяч. Встановлять пам’ятник Олені Степанів біля школи № 7.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.