Люди

У Франківську волонтери пофотографували самотніх стареньких, щоб допомогти їм знайти “онуків”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Днями троє фотографів відвідали геріатричний пансіонат Івано-Франківська, щоб створили нові профілі для альбому проекту STAY.

Волонтери-фотографи зробили портретні фотографії близько 25 мешканців пансіонату.

«На даний час в нашому альбомі представлено 41 мешканця закладу, понад 20 з них уже знайшли названих «онуків». Днями волонтери поїдуть до геріатричного пансіонату, аби поспілкуватися з людьми, для яких провели фотосесію та написати нові історії про наших стареньких, – розповідає координатор проекту Ілона Мурзова. –  Коли ми лише запроваджували проект, не усі мешканці закладу хотіли долучатися до нього, ставилися з певною недовірою. Але зараз, коли вони бачать, як названі «онуки» приходять до їхніх сусідів, то теж хочуть стати учасниками проекту».

Нагадаємо, проект STAY – ініціатива, запроваджена у Франківську, завдяки якій люди можуть через соціальну мережу Фейсбук переглянути фотографії жителів геріатричного пансіонату, прочитати їхні життєві історії та зголоситися стати для самотніх стареньких людей названими онуками. Завдання таких «онуків» – один раз на тиждень обов’язково відвідати «своїх» дідуся чи бабусю та поспілкуватися з ними.

«Орієнтовно двічі на рік я беру участь у різних волонтерських програмах, – говорить фотограф Сергій Горічок. – У Фейсбуці побачив, що потрібні фотографи для поїздки у геріатричний пансіонат і одразу ж долучився до цього проекту. Мене дуже вразив один дідусь, коли фотографував його – він сказав, що є любителем життя. І ця фраза примусила мене замислитися, чи багато з нас є справжніми любителями життя. Помітив, що люди, які живуть в цьому закладі, дуже потребують спілкування, чекають, аби хтось прийшов до них і кожна нова людина є для них великою радістю».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.