Люди

У Франківську, в Університеті третього віку, говорили про медіаграмотність

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Літнім студентам пояснили, як бути медіаграмотними та критично сприймати інформацію, яку вони отримують із ЗМІ.

Сьогодні, 15 листопада, до них прийшов головний редактор газети “Репортер Андрій Філіппський.

Розповідаючи про медіаграмотність, він порівняв її із споживанням їжі, пише “Галицький кореспондент“.

“Основною складовою медіаграмотності є критичне мислення. Найчастіше, чим галасливішою є інформація, тим більше шансів, що це неправда. Зараз багато недостовірної інформації у ЗМІ потрапляє з соцмереж. Ми сьогодні живемо в епоху постправди”, – каже Андрій Філіппський.

Також Філіппський проаналізував інформацію, яку подають центральні телеканали.

“На нашому телебаченні є три ворожих канали і один напівворожий. Зокрема, “Інтер” – професійний, але ворожий з усіх боків, тобто люди свідомо шкодять Україні. Також ворожими є “NewsOne” та “112 Україна”. До напівворожих відноситься канал “Україна”. Ви маєте право дивитися що завгодно, але з примруженим лівим оком. Брешуть часто і брешуть свідомо. Нерідко подають 70% правди, а 30% неправди, яка сильно впливає на ваше відчуття до того, що ви бачите”, – зазначив журналіст.

Цікавим був наведений приклад роботи новин “1+1”.

“Декілька років тому на цей канал прийшла нова команда, яка мала підвищити його рейтинг і прибутки. Там ввели “принцип шести С і одного Г” (скандал, сенсації, секс, сміх, страх, сльози + гроші). Тобто все, що йшло у новини, мало відповідати цим критеріям.”

За його словами, такі шоу, як “Говорить Україна” та “Це стосується кожного” є плітками, які винесли на всеукраїнський рівень. Проблема в тому, що літні люди, бачачи негатив на цих передачах, переносять його у власні сім’ї.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.