Люди Розваги Світ Фото

У Франківську показали виставу, де глядачі змінювали акторів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У суботу, 5 березня, в анти-кафе «Станція» презентували соціальний проект «Форум-театр «My Way» та показ вистави «Дідух».

DSC_1572

Форум-театр – це соціальний театр, який надає досвід та заохочує до активної життєвої позиції. Родзинкою є те, що глядач мав можливість в будь-який час замінити актора та змінити весь хід подій на сцені.

За словами координатора проекту «Форум театр «My Way»Юлії Острогляд, така форма театру давно розповсюджена у світі та починає розвиватися і в Україні. Зокрема, форум-театр вже діє у Києві, а відтепер буде і в Івано-Франківську.

DSC_1569

«Це перша ластівка для Франківська, – говорить Юлія Острогляд. – Його мета – активізація суспільства, громади міста до позитивних змін. Він існує для того, аби ми набували власний досвід, пропонували свій варіант поведінки в тій чи іншій конфліктній ситуації. Також форум-театр, як і театр взагалі, існує для того, аби привертати увагу суспільства до соціальних чи особистих проблем».

DSC_1577

Після невеличкої презентаційної частини, учасники проекту показали свою першу виставу під назвою «Дідух».

Юлія Острогляд розповідає, що ідея поставити саме її – народилася під час проекту «Схід і Захід: Різдво в Карпатах», який організовували молодіжна організація «Осмомисли».

DSC_1590

«Тема вистави – криза взаєморозуміння між Сходом і Заходом України, – продовжує Юлія. – Ми вирішили, що це важливо, бо криза є, і, на жаль, вона збільшується. А нам все одно доведеться жити разом і треба відновлювати і налагоджувати діалог один з одним. У виставі є конфлікт, який зароджується на початку та у фіналі він на піку і призводить до негативних наслідків. Завдання форум-театру спонукати глядача замінити когось з персонажів вистави, обрати якусь іншу модель поведінки та спробувати недопустити конфлікт».

DSC_1579

Отож вистава поділена на три дії. Головні герої – шестеро членів колись однієї міцної родини, які за один рік трагічних подій в Україні стають одне одному чужими. Тут є ді сестри – одна проукраїнська, інша – проросійська. В останньої – чоловік зі сходу, бізнесмен, що заробляє в Росії і всім доводить, що тільки туди й треба. В іншої – син Михайло, який служить в АТО. Є старенька мати, яка не може примирити дочок.

DSC_1580

Конфлікт розпалюється різними провокаціями обидвох сестер, емоційністю, не хотінням слухати одне одного. В результаті – родина розпадається.

DSC_1584

Після вистави глядачі ділилися враженнями, роздумували хто в тій чи іншій сцені агресор, а хто жертва. Самі пробували себе в ролі акторів, пропонували свої моделі поведінки, лиш би уникнути конфлікту, примирити сестер, родину, дійти порозуміння.

DSC_1572

Організатори проекту будуть продовжувати ставити вистави й на інші наболілі теми. Також вони запрошують долучатися до форум-театру всіх охочих франківців та спробувати себе у ролі акторів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.