Люди

Ростислав Держипілський отримав премію імені Тараса Шевченка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних лауреатів.

У категорії “Театральне мистецтво” переміг режисер і директор франківського Драмтеатру Ростислав Держипільський. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook член комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Ростислав Семків.

Інші переможці:

“Публіцистика, журналістика”: Богдан Горинь та Оксана Забужко
“Музичне мистецтво”: Володимир Шейко
“Візуальне мистецтво”: Василь Чебаник
“Кіномистецтво”: Роман Бондарчук

Результати голосування буде подано на затвердження Президенту України. Премію традиційно вручатимуть на початку березня.

Нагадаємо, 26 грудня 2018 року відбувся другий тур конкурсу серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2019 року. Члени Шевченківського комітету таємним голосуванням обрали фіналістів до третього туру конкурсу.

Театральний критик і експерт комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Олег Вергеліс висунув на премію чотири вистави Ростислава Держипільського. У списку висунутих творів його феєрія-бурлеск “Енеїда” за поемою І. Котляревського, арт-проект “Оскар і Рожева Пані” за Е.-Е. Шміттом, притча-ораторія “Вона Земля” за В. Стефаником, неоопера-жах “HAMLET” за В. Шекспіром.
Довідка:
Шевченківська премія – найвища відзнака за творчі досягнення в царині української літератури, мистецтва й архітектури. Лауреатами Національної премії можуть стати як окремі особи, так і колективи (не більше 3-х авторів окремого твору та колектив, що складається не більше, ніж із 5-ти виконавців). Розмір грошової частини Національної премії визначається щорічно Указом Президента України.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.