Люди

Пораненого моряка з Прикарпаття Андрія Ейдера хочуть помістити до загальної камери, після виписки з лікарні російського СІЗО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Поранені під час обстрілу російськими прикордонниками українських суден у районі Керченської протоки полонені моряки найближчими днями будуть виписані з лікарні російського СІЗО і поміщені до загальних камер.

Про це завив заступник голови Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії Валерій Максименко, повідомляє Курс з посиланням на «Интрфакс».

«Всі вони готові до виписки, найближчими днями випишемо їх з лікарні на загальний режим, оскільки всі функції організму повністю відновлено», – заявив Максименко.

Він також запевнив, що лікування морякам Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру та Василю Сороці «надається у повному обсязі».

Проте, як повідомляв 24 канал з посиланням на українського омбудсмена Людмилу Денісову, у СІЗО Москви українським військовим морякам з початку 2019 року не видають ліків, яких вони потребують.

«На жаль, можу говорити про те, що з нового року ніякі ліки нашим пораненим не надаються. Хоча вони ще потребують лікування, підтримки, реабілітації, дій від лікарів. Є така думка, що їх готуються перевезти в інше СІЗО, а це «Лефортово», де відбудеться судилище над нашими моряками, вже починаючи з 15 січня», – розповіла омбудсмен.

Денісова також розповіла про стан українських моряків.

За її словами, наймолодший моряк Андрій Ейдер родом з Івано-Франківщини вже пересувається самостійно.

«Зараз рух ноги відновився. Але всі поранення ще є, він хворіє і потребує допомоги», – наголосила Денісова.

У моряка Василя Сороки важке поранення лівої руки, кисть ще погано працює, «але вже в кулак він стискає».

У Андрія Артеменка є осколок у лівій руці, вона погано функціонує.

Омбудсмен також наголосила, що зараз українська сторона не має жодних довідок про стан здоров’я моряків.

Нагадаємо, у неділю, 25 листопада, прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили в полон три українські судна та членів екіпажу. З’явилась інформація про поранених українських військових моряків, яких захопила Росія у Керченській протоці. Загалом 23 полонених, наймолодшому – лише 18, і ним виявився прикарпатець Андрій Ейдер.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.