Люди

Помер актор франківського драмтеатру Юрій Суржа

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У  середу, 23 січня, на 82 році життя відійшов у вічність провідний майстер сцени, народний артист України Юрій Суржа.

Родина Івано-Франківського облмуздрамтеатру висловлює щирі співчуття рідним та близьким.

«Наші співчуття Франківському театрові. Пішов з життя народний артист Украіни, легенда Франківського театру, добра,чуйна людина, класний багаторічний партнер по сцені Юрій Ілліч Суржа. Світла і вічна пам”ять!», – написав у соцмережі Facebook Сергій Городецький.

Юрій Суржа народився 3 вересня 1937 року на Луганщині. 1981 року отримав звання народного артиста України. Працював в театрах Луганська, Полтави, Донецька, Черкас. З 1976 року – актор Івано-Франківського драмтеатру.

Впродовж багатьох років Юрій Суржа зіграв у виставах: «Дарую тобі життя», «Підземна Галичина», «Сорочинський ярмарок», «Весілля в Малинівці», «Зачарований вітряк», «Трибунал», «Шалені гроші», «Святая святих» та інших.

За роль брата Лоренцо у трагедії «Ромео і Джульєтта» отримав обласну премію імені Смоляка.

Гра Юрія Суржа завжди відзначалася глибиною проникнення в образ, вишуканою інтелігентністю, життєдайною силою. Усі його образи – великі і малі, щирі і правдиві, наче вихоплені з виру життя, у живій, простій і переконливій інтерпретації.

У творчому доробку актора є й декілька фільмів.

У шістдесятих роках він знімався у Сергія Параджанова у фільмі «Квітка на камені», а також став знаменитим ще й за фільмом «На полі крові», де зіграв поряд із Сергієм Романюком та Адою Роговцевою.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.