Люди

Під час сходження на Говерлу заблукали двоє туристів – їх шукали цілу ніч (ОНОВЛЕНО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Близько 10:00 одна з пошуково-рятувальних груп знайшла туристів, які заблукали вчора в районі гори Говерла. Наразі рятувальники надають долікарську допомогу постраждалим, адже ті отримали переохолодження.

Пошуково-рятувальна операція тривала цілу ніч і наступний ранок. Про це повідомляє ДСНС України у Закарпатській області.

26 лютого, о 20:50 в оперативно-рятувальну службу Закарпаття надійшла інформація, що в районі гори Говерла  під час сходження заблукали двоє туристів чоловік та жінка.  Про це рятувальників повідомили поліцейські, до яких за номером 102 і звернулись туристи.

Далі рятувальники у телефонному режимі дізнались в потерпілих про орієнтовні координати їхнього місця знаходження. Також  туристи розповіли, що сильний вітер здув у них палатку і вони викопали заглиблення в снігу й чекають на допомогу. В горах йшов сильний сніг, була погана видимість та сильний вітер. На щастя, з потерпілими був зв’язок.

Для проведення пошуково-рятувальних робіт створено дві групи: одна із фахівців гірського пошуково-рятувального відділення Рахова, а інша з Лазещини. Усього в пошуково-рятувальній операції, яка тривала цілу ніч, а зараз продовжується,  бере участь 11 чоловік та дві одиниці спецтехніки. Надзвичаники рухаються у двох напрямках: зі сторони с. Богдан та с. Лазещина Рахівського району.

До теми: Запальничка й мобільний у пазусі. Лижнику Ігорю Грищенку чотири дні вдалося вижити в Карпатах

Пошуково-рятувальні роботи утруднюються через дуже погані погодні умови: в горах іде сильний сніг, погана видимість та сильний вітер.

Рятувальники повідомили, що близько 10:00 однією з пошуково-рятувальних груп знайдено туристів, які заблукали вчора в районі гори Говерла. Наразі рятувальники надають долікарську допомогу постраждалим, адже ті отримали переохолодження.

Далі надзвичайники супроводять туристів до найближчого рятувального будиночка, аби там відігріти їх гарячим чаєм і у подальшому доправлять їх до найближчого населеного пункту.

Нагадаємо, на вихідні під час сходження на Піп Іван двоє туристів загинули, ще кілька перебувають у лікарні із сильним обмороженням. Вони лише кількасот метрів не дійшли до рятувального посту.

Щонайменше п’ятеро загиблих на території Українських Карпат лише за останні три місяці. Як чергове нагадування – гори не пробачають самовпевненості.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.