Люди

“Музикант, а не бита на політичній арені”. Cуспільне і Maruv не домовилися про участь у Євробаченні-2019

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Національна суспільна телерадіокомпанія України та співачка MARUV не дійшли згоди щодо участі в пісенному конкурсі Євробачення-2019.

Про це йдеться на сайті Суспільного. Суспільний мовник повідомляє, що конкурс має ознаки політизації і загрожує розколу українського суспільства. Натомість Maruv стверджує: “Я – музикант, а не бита на політичній арені”.

Співачка Анна Корсун зі сценічним ім’ям MARUV здобула перемогу в національному відбірі на Євробачення 2019. У суботу, 23 лютого, вона одержала максимальний бал від глядачів. У фіналі національного відбору змагалися шість виконавців: гурти Freedom jazz, YUKO, MARUV, Brunettes Shoot Blondes, KAZKA та ANNA MARIA.

Найбільшу сумарну кількість голосів -11 балів  здобула MARUV з піснею Siren song. Суспільний мовник надав переможниці нацвідбору на ознайомлення договір з умовами участі в міжнародному пісенному конкурсі “Євробачення”. Після проведених перемовин ПАТ “НСТУ” та співачка MARUV не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі.

“У виконавця, який представлятиме Україну на міжнародній арені, також є зобов’язання. Зокрема, після підписання договору з ПАТ “НСТУ” на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі, – йдеться у повідомленні. – Ситуація, яка склалася навколо нацвідбору цього року, має ознаки політизації. Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів та інформаційних структур країни-агресора фактично спричинили політизацію результатів національного відбору. Суспільний мовник також вбачає в цій ситуації небезпеку ескалації розколу українського суспільства, що суперечить завданням cуспільного мовника”.

Про ситуацію повідомляє в соцмережах і Maruv. За словами співачки, зустріч з НТКУ тривала близько 7 годин, в результаті якої, вони так і не дійшли згоди двох сторін.

“За кілька годин до жеребкування мене попросили брати участь у Національному відборі на «Євробачення – 2019». Я погодилася і виграла, і з великою гордістю готова була представляти свою рідну країну – Україну на міжнародній пісенній арені, – пише Maruv. – Як раніше я говорила, відмова від концертів в Росії не була для нас принциповою. Основні розбіжності викликали інші пункти договору, які, якщо я підпишу, стають для мене кабальними. Я – громадянка України, плачу податки і щиро люблю Україну. Але не готова виступати з гаслами, перетворюючи своє перебування на конкурсі в промо-акції наших політиків. Я – музикант, а не бита на політичній арені. Я щиро дякую і ціную кожного, хто в мене вірив і голосував. І прошу вас прийняти цей факт і не йти на конфронтацію. Це правда сьогоднішнього дня. Я хочу дарувати свою творчість без цензури. Завтра я прокинуся з новими силами – перемагати і популяризувати свою музику в світі”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Comments are closed.