Люди Соціум

Містом мандруватиме виставка про родини франківців та їх дітей із синдромом Дауна (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
21 березня в Україні і світі відзначають Всесвітній день людей з синдромом Дауна. У Франківську також планують кілька заходів, аби розказати й нагадати людям про цих особливих дітей.

Так, у холі міської ради вже облаштували фотовистаку «Дотик сонечок». Згодом вона переїде в обласну лікарню, а потім у поліклінку на вулиці Тичини, пише “Репортер”.

До теми: 145 людей на Франківщині мають синдром Дауна

У міськраді також презентували «Абетку порад для батьків Сонячних дітей». Її розробили батьки дітей із синдромом Дауна. За словами начальниці управління охорони здоров’я Марії Бойко, в місті є 27 таких родин.

Також 21 березня люди одягають різні шкарпетки й підтримують тих, хто має цю генетичну особливість – наявність у людини додаткової хромосоми у 21 парі. Діти, народжені із синдромом Дауна, мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. У зв’язку із цим їх трохи відрізняє характерна зовнішність, особливість розумового розвитку та соціальної адаптації.

Довідково: 21 березня в Україні і світі відзначають Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Вперше цей день був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна.

Читайте також: Портрети дітей із синдромом Дауна презентували на виставці у Франківську (ФОТО)
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.