Відео Культура Люди

Франківців запрошують на єдиний показ фільму про мандрівника, добровольця та режисера Леоніда Кантера (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Фільм покажуть у Франківську 3 квітня у підземному переході “Ваґабундо”. Продюсерка фільму Катерина Мізіна презентує стрічку та розкаже історію її створення.

У п‘ятницю, 15 березня, стартував передпродаж квитків. Їх можна придбати у “Ваґабундо” за адресою вул. Пилипа Орлика, 7. Ціна квитка 50 грн.

«Людина з Табуретом» I «Human with a Stool» – документально-пригодницький фільм про останню подорож мандрівника та режисера Леоніда Кантера. У 2004 на звичайній київській кухні студенти вигадали просту, але безумну гру «З Табуретом до океану»: донести чотири дерев’яні табурети до чотирьох океанів.

У фільмі показано останню, четверту подорож до Тихого океану, що тривала рік. Леонід знімав усе, що його оточує, що і обернуло його життя на кіно. Повернувшись в Україну мандрівників зустрічає полум’я війни.

“Стрічка «Людина з табуретом» мала бути маніфестом одвічній силі людських мрій і її потужних дій. Проте сценарій змінило саме життя, а точніше – подорож, яку безстрашний мрійник вирішив здійснити останньою. Режисер Ярослав Попов не міг залишити цю подію поза стрічкою, тому первинний задум пережив трансформації і фільм перетворився на філософсько-пригодницький байопік”, – йдеться в анонсі.

Група мандрівників вирушає у подорож, мета якої – донести табурет зі звичайної київської кухні до мису Горн і встановити його на березі Тихого океану. Серед учасників – ініціатор експедиції Леонід Кантер із дружиною Діаною та донькою Маґдаленою. Леонід знімає на камеру усе, що його оточує, перетворюючи своє життя на фільм, у якому стає і головним героєм, і режисером.

“Казки можуть стати частиною нашого буденного життя. Історія грандіозного мрійника Леоніда Кантера якраз така, – йдеться в описі фільму. – Він заражав інших вірою у здійсненність мрій і вмів обернути свою реальність та реальність усіх, хто був довкола, на неймовірну пригоду. Однак у його казці неочікувано з’явився «злий дракон», чия присутність змінила хід подій”.

Нагадаємо, у 2004 році Леонід Кантер вигадав квест «З табуретом до океану» – віднести чотири табурети з київської кухні на береги чотирьох океанів – без грошей, але з камерами в руках, з піснями й виставами про любов та Україну. Перша така мандрівка відбулась у 2005 році до Атлантичного океану. Остання – в 2010 році до Тихого океану.

4 червня 2018 року Леонід Кантер пішов з життя – на місці поліція знайшла передсмертну записку та вогнепальну зброю.

Документально-пригодницький фільм «Людина з табуретом» створено на основі матеріалу, який Леонід Кантер відзняв під час експедицій з табуретом до океану, участі у захисті Донецького аеропорту та інших епізодів свого життя. Частиною проекту стали казки народів світу, які зібрали дружина Леоніда Діана Карпенко та дочка Магдалена під час подорожі до Мису Горн. Оформлення казок виконала студія Ridni Animation. Музику до фільму створили та надали гурти OY sound system, Balaklava Blues, Freel та ДІЛЯ і навіть один з учасників табуретної експедиції.

Фінансування проекту автори зібрали шляхом краудфандингу на платформі «Спільнокошт». Виробництво фільму також підтримав Український культурний фонд.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.