Люди Фото

Калушани подарували президентові Польщі сіль і дзвоники (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Калуська делегація взяла участь у прийомі, який влаштував для представників польських громад в Україні президент Республіки Польща Анджей Дуда та його дружина Агата Корнхаузер-Дуда.

У грудні громада калуського римо-католицького костелу святого Валентина мала честь приймати представників Канцелярії президента Польщі, пишуть “Вікна”.

“Акція допомоги полякам за межами Польщі триває третій рік поспіль. Представники Канцелярії президента збирають інформацію в громадах про потреби і допомогу для неповносправних та людей похилого віку. Таку допомогу отримали в грудні і представники польської громади Калуша”, каже учасниця прийому Оксана Бігун.

Інформацію про потребу координував Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську. Відтак поважні гості привезли в грудні до Калуша дидактичні гіри та екрани та для недільної школи, що діє в костелі, а для поважних калушан — необхідні речі та продукти.

«Представники Канцелярії привозять навіть ковдри для стареньких, в них можна замовити памперси і крісла для неповносправних. Також представники польської громади в потребі отримали продуктові набори», – говорить Оксана Бігун.

Делегацію з Польщі в грудні в костелі вітав міський голова Ігор Матвійчук.

Відтак цього тижня в президентському палаці у Варшаві відбулася підсумкова зустріч президента Республіки Польща Анджея Дуда та його дружини Агати Корнхаузер-Дуда з представниками польських осередків в Україні. Участь у зустрічі взяв настоятель калуського костелу святого Валентина Роман Стадник та хор «Емануеля».

Калушани мали можливість поспілкуватися з президентською парою і подарувати «цеглину» калуської солі та сувенірні дзвіночки з емблемою Калуша. А ксьондз-пробощ Роман Стадник презентував родині президента фрагмент фрески із зображенням святого Валентина, який дає шлюб.

Нагадаємо, сувенір у вигляді соляної цеглинки виготовляють калушани Олександр Коваль та Василь Фіцак. Для цього краєзнавці випарюють сіль і формують соляні сувеніри. Соляна цеглина має довжину 1437 мм, що символізує рік першої письмової згадки про Калуш.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.