Газета Люди

Голова ГО “Галицькі леви” Роман Дорожівський став людиною тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає відомого франківського волонтера Романа Дорожівського.

Він очолює громадську організацію «Галицькі леви», яка спільно з «Івано-Франківською обласною асоціацією учасників та ветеранів АТО» організувала в місті добре свято з доброю метою.

На Івана Купала біля Німецького озера на Пасічній влаш­тували фестиваль «Станіславська хвиля». Франківців пригощали стравами традиційної галицької кухні, які готували прямо там, продавали сувеніри й вироби різних майстрів. Для дітей були конкурси і атракціони. Крім того – аматорські спортивні змагання, дискотека, виставка зброї, а також виступи місцевих виконавців. На відкритті 5 липня були гурти «Гуцули», «Украполь’с», «Не лізь бо вб’є», «Полюс». 6 липня виступали «Дзвони», «Los Colorados», «Медовий полин», «Брати Станіслава», а також був концерт військової пісні. 7 липня – «Рекошет», «Сни Дріади», «Будьмо» і «Мотор’ролла».

Вхід на фестиваль оголосили вільним, але всі охочі могли пожертвувати гроші в одну з шести скриньок, по одній біля кожної з локацій. Очікували більше людей, але підвела погода.

Олександр Шевченко – людина тижня за версією “Репортера”

«У п’ятницю ми майже не працювали, бо здійнявся буревій, тож люди не прийшли. У неділю ввечері якраз почали сходитися і полив дощ, – каже Роман Дорожівський. – Що маємо, те маємо, і це непогано, бо є розголос в інтернеті, люди долучаються».

Фестиваль організували для того, щоб зібрати гроші на лікування шестирічної Христини Шкіринець. У дівчинки – лейкемія, вона лікується в онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні. Батьки Христини – бійці 10 Коломийської окремої гірсько-штурмової бригади Марина Шкіринець та Андрій Гринчук.

За словами батька Христини, дитина зараз у важкому стані, продов­жити лікування не можуть, бо рівень лейкоцитів у крові надто низький. Одна ампула хіміотерапії коштує сім тисяч, дівчинці вже вкололи вісім. До того ж, є багато дрібних витрат, наприклад, на шприци.

Загалом з торгівлі й атракціонів зібрали 227 тисяч грн, але більша частина пішла на видатки: оренда сцени, тих самих атракціонів… За словами Романа Дорожівського, наприклад оренда сцени коштувала вдвічі більше – через вибори. Втім, на лікування Христинки передали понад 78 тисяч грн: 40 тисяч з торгівлі й 38 тисяч зі скриньок.

Людина тижня за версією “Репортера” – Іванна Книш

«Станіславська хвиля» проходить уже вдруге. Минулого року збирали гроші на лікування Станіслава Фармуги, також сина бійця АТО з Івано-Франківська Андрія Фармуги. Планують організовувати свято і надалі.

«Одразу після фестивалю завжди знаходяться критики, але проходить час, і ти розумієш, що це робити треба, – говорить Роман Дорожівський. – Тому, звичайно, продовжуватимемо традицію, і не тільки біля Німецького озера, а й в центрі, біля Ратуші. Хтось має це робити».

Добре, що хтось це таки робить, а іншим залишається просто не стояти осторонь і допомогти. Хто не дійшов до фесту через нестачу часу чи негоду, – картка Приватбанку 4149 4996 4880 3748, Марина Шкіринець (мама Христинки).

Поки ми здатні відчувати біль і боротися, ми живі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.