Люди

Франківські лікарі-інтерни перемогли на всеукраїнському конкурсі зі стоматології (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Команда франківського медуніверситету перемогла на ХХ Всеукраїнському конкурсі серед лікарів-стоматологів “Шлях у світ майстерності”, який пройшов у Полтаві.

Команда ІФНМУ складалась з двох лікарів-інтернів першого року навчання. Андрій Савчук виконував обов’язки лікаря, його асистентом була Вікторія Ломага. Конкурсантів готував і супроводжував у Полтаві доцент кафедри стоматології післядипломної освіти Степан Андрійців, пише прес-служба університету.

За умовами конкурсу учасникам запропонували виконати реставрацію двох каріозних порожнин 3-4 класів за Блеком з використанням фотополімерних матеріалів при умові роботи з кофедармом. Роботу виконували впродовж трьох годин. Після виконання журі відразу ж розглядало роботу.

«Це був практичний конкурс, участь брали шість команд з різних українських університетів, — розповідає Вікторія Ломага. — Ми працювали з пацієнтом, якого надали організатори, тому не знали наперед, що саме нас чекає. Нам випала доволі складна клінічна ситуація, для досягнення доброго ефекту треба було працювати одразу з чотирма зубами, тому журі дало нам чотири години».

«У пацієнта були скарги на естетичний ефект, — продовжує Андрій Савчук. — Це був і сірий зуб, і старі пломби, просто катастрофічна гігієна ротової порожнини. Ми виконали відновлення поверхні зубів за допомогою композитного матеріалу, фактично це була художня реставрація».

Журі високо оцінило роботу франківських інтернів. Особливо відзначили чудовий естетичний результат.

Наставник наших переможців доцент Степан Андрійців готує інтернів на цей конкурс вже п’ять років поспіль. Минулого року двоє франківських інтернів-стоматологів зайняли в Полтаві друге місце. У 2015 році було також призове місце, хоча Андрійців уже був мобілізований у Збройні сили України та брав участь в АТО.

«Деякі студенти не дуже хочуть відпрацьовувати практичні навички, мовляв, їх можна буде опановувати вже під час роботи, — говорить Андрій Савчук. — В університеті ми маємо чудові умови для навчання, тому я вважаю, що навпаки треба працювати, брати участь у стажуваннях, використовувати кожну можливість саме під час навчання».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.