Гроші Люди

Франківців запрошують у робочу групу Бюджету участі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Франківську вже четвертий рік реалізовують бюджет участі. Цьогоріч мешканці можуть подати на голосування громади свої ініціативи і розділити на їх реалізацію 4 млн грн.

Для організації роботи, моніторингу та контролю всіх процесів створюється робоча група з питань бюджету участі. До її складу увійдуть муніципальні посадовці, а також мешканці міста, які бажають долучитися на громадських засадах.

До теми: У Франківську затвердили нові правила бюджету участі – як мешканці розділять чотири мільйони на ідеї

Проекти можна подавати у двох категоріях – малі й великі. При цьому фінансування малих становить до 60 % від загального бюджету участі, а великих – 40 %. Максимальний бюджет одного малого проекту – 100 тис грн, великого – 300 тис.

Проекти можуть бути як локальними, так і загальноміськими, але не можуть стосуватися бізнесу чи конкретної особи. Змінилася також і анкета для подачі – вона стала коротшою, простішою. Втім, кошторис таки доведеться розписати, аби показати, на що саме потрібні гроші.

За прикладом Польщі та українських міст з цього року для вирішення спірних питань працюватиме робоча група. У новому положенні прописане створення такої групи на три роки. До неї може увійти до 15 учасників. З них посадовців – не більше семи, решта – представники громадських організацій.

Якщо претендентів з числа мешканців  буде більше, ніж встановлено положенням, проведуть жеребкування. Тоді кількість учасників робочої групи з числа мешканців визначиться випадковим чином за допомогою комп’ютерної програми.

Зокрема, робоча група розглядатиме проекти і вирішуватиме спірні питання, стежитиме за дотриманням правил під час їх подання й голосування. Також серед компетенцій ради – моніторинг реалізації проектів, оцінка проведення бюджету участі за підсумками року та підготовка пропозицій на наступний рік.

Наразі триває формування робочої групи, до якої запрошуються всі охочі брати участь у її роботі. Для цього потрібно заповнити  анкету. Прийом анкет – до 1 березня. Детальніше ознайомитися з порядком формування робочої групи, її завданнями та загалом проведенням цьогорічного бюджету участі можна за посиланням.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Comments are closed.