Люди

Депутати облради просять ґаздів не спалювати суху траву

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 1 березня, депутати Івано-Франківської облради проголосували за звернення щодо паління сухої трави.

Звернення зачитав голова постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Приймак, пише Репортер.

 «Чомусь наші ґазди помилково вважають, що спалювання відмерлої торішньої рослинності є корисним для відновлення природи. Таке спалювання немає жодного позитивного ефекту, навпаки – це бомба сповільненої дії, яка найбільше шкодить тим, хто його палить, тобто людям та всім, хто вдихає цей дим», – повідомив Приймак.

За його словами, при підпалах трави до вогню потрапляє дрібне сміття, поліетиленові пакети, пластик, які згораючи виділяють до 70 різноманітних отруйних хімічних сполук. До порівняння, у димі при підпалах міститься у 350 раз більше бензопірену, аніж в цигарковому.

При згоранні 1 тони сухої рослинності утворюється 9 кг мікрочастинок пилу, які осідають в дихальних органах, 3 кг чадного газу, який блокує постачання кисню до тканин, вивільняються радіонукліди, важкі метали, бензопірен, діоксини, інші канцерогени, що провокують ракові захворювання та генні мутації.

«Якщо період розпаду сучасних засобів захисту рослин, які застосовують фермери у боротьбі з бур’янами та шкідниками, складає від 3 днів і до 1 місяця, то діоксини та бензопірен накопичуються і зберігаються десятки років, завдаючи непоправної шкоди усім живим організмам», – наголосив депутат.

У зверненні зазначається, що цивілізований світ давно використовує компостування трави, листя, інших органічних відходів як дружній для довкілля спосіб утилізації. Вже через рік після закладки всі ці відходи перетворюються в компост – органічне добриво, яким можна значно покращити родючість ґрунтів, підживлювати дерева та кущі, городину.

Компост містить великий спектр мікроелементів, необхідних рослинам.

«Закликаємо краян замислитись, якої непоправної шкоди, спалюючи сухостої, завдаємо власному здоров’ю та довкіллю. Прибираючи поля та обійстя, не наражайте на небезпеку власне здоров’я та здоров’я оточуючих. Існують такі раціональні методи утилізації, як переорювання полів та городів, компостування органічних відходів, вивезення побутового сміття на облаштовані сміттєзвалища. Просимо представників інтелігенції, духовенство, освітян активно проводити просвітницьку роботу серед населення та особливо підростаючого покоління про небезпеку для здоров’я та шкоду навколишньому середовищу, яку спричиняють підпали сухостоїв та сміття. Звертаємо увагу, що Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафних санкцій за самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків (стаття 771)», – йдеться у зверненні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.