Люди

Цукерки, шоколадки і тістечка не допомагають вашому мозку, – Супрун продовжує руйнувати міфи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Якщо ви думали, що цукерки, шоколадки, тістечка допомагають вашому мозку краще справлятися з завданнями – це міф! Натомість обмеження калорій і біг на довгі дистанції роблять вас розумнішими.

Те, що мозок як джерело енергії може їсти лише глюкозу або створені печінкою із жирів кетони – це правда. Але це не можна вважати ліцензією на солодощі та жирну їжу, пише Супрун.

За її словами, наше тіло самотужки підтримує сталий рівень глюкози завдяки гормонам.

“Крім того, якщо ви в захваті від своєї роботи, вам певно знайоме відчуття метеликів в животі, поколювання в пальцях і мурах на шкірі, значить, у вас виділяється гормон адреналін. Він робить так, щоб глюкоза безперешкодно надходила в кров і живила мозок, – йдеться в дописі. – Тістечка і тортики тут ні до чого. І зовсім сумна новина – надлишок солодкого швидко вилучається з крові та до нейронів не потрапляє. Тож хоча солодке та жирне дає тимчасове задоволення, але зрештою не допомагає. Натомість роблять нас в’ялими та сонними”.

Натомість обмеження калорій і заняття спортом “запускають” роботу мозку, повідомила Супрун. Вони сприяють утворенню так званого нейротрофного фактору мозку (brain-derived neurotrophic factor, BDNF), що сприяє виживанню нейронів і їх взаємодії – а отже, навчанню і пам’яті. Для підтримки мозку, як і здоров’я всього організму, науковці радять харчуватися збалансовано, різноманітно, уникати жирного і солодкого, бути фізично активними, і достатньо відпочивати.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.