Кримінал

В Києві СБУ затримала агента російських спецслужб, відомого як «Біла Балаклава»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Про затримання чоловіка, якого в соцмережахзнають як «Білу Балаклаву», повідомив на брифінгу в Києві заступник Голови СБУ Віктор Кононенко.

За словами Кононенка, спецслужба вивчала групу людей, котрі з осені 2018 року готували силовий сценарій, який мали задіяти на наступний день після першого туру виборів Президента України.

З’ясувалося, що група належить до руху підтримки обвинуваченої в державній зраді Надії Савченко та координується з відомим агентом російських спецслужб Миколою Дульським, котрий переховується від правосуддя в Росії.

В офісі та за місцем проживання трьох найбільш активних учасників групи провели обшуки та затримали чоловіка на ім’я Євген Моринець, він же «Біла Балаклава».

СБУ оприлюднила перехоплені розмови Євгена Моринця, з яких зрозуміло, що за завданням з Москви він вербував спільників і доводив їм план насильницької зміни влади в країні. Він також почав втягувати в сценарій державного перевороту керівників громадських рухів та окремих активістів.Їх планувалося використати «в темну», піднявши на «Віче», яке мало проголосити себе «вищим органом влади» через  нібито фальсифікаціїв ході виборів.

Зі свого боку Дульський, котрий за час перебування в Україні відзначився як мінімум шістьма провокативними публічними акціями, повинен був в потрібний час активувати для участі в перевороті діючі в Україні законспіровані групи. В розмовах учасники згадують необхідність «їздити по адресах і пакувати того, кого треба спакувати», забезпечити «сакральну жертву», «пролити кров». Приділяють увагу інформаційній підтримці – створенню пабліків, сторінок, каналів, чатів для пропаганди.

Безлади повинні були стартувати і в регіонах. Зокрема, СБУ виклала фрагмент розмови, де згадують сусідню область – Чернівці.

Наразі Євгена Моренця затримали та домагатимуться його арешту до початку розгляду справи в суді.

 Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.