Кримінал

В Івано-Франківську СБУ припинила діяльність міжрегіонального конвертаційного центру (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Співробітники СБУ спільно з податківцями та прокуратурою припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру з річним обігом понад 50 млн грн.

Оперативники спецслужби встановили, що нелегальний бізнес організував мешканець Івано-Франківська.

Через низку фірм в обласному центрі ділки купували оптові партії промислової продукції у виробників реального сектору економіки, а потім перепродували споживачам за готівку без документального відображення в бухгалтерії. У документах зловмисники відображали фіктивну реалізацію товарів комерційним структурам, які були замовниками «послуг» конвертації. Оборудка дозволяла підприємцям з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Чернівецької і Тернопільської областей штучно створювати податковий кредит для мінімізації платежів до державного бюджету.

Потім замовники перераховували «конверту» безготівкові кошти за фіктивні покупки, які зловмисники повертали їм у вигляді вирученої готівки від реальних продажів продукції. За свої «послуги» ділки отримували винагороду в розмірі 5-7% від суми оборудки.

Під час проведення слідчих дій правоохоронці вилучили майже 1,5 млн грн та понад 6 тис доларів США. У ході низки санкціонованих обшуків за місцем роботи конвертцентру та проживання фігурантів справи виявлено «чорну бухгалтерію», документи, печатки СПД, задіяних в схемі, та інші докази, що підтверджують протиправну діяльність.

У межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі дії.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.