Кримінал

Мешканка Долини віддала шахраям 5 000 грн за “звільнення” сина

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Останніми часом до поліції все частіше надходить заяви від прикарпатців, які стали жертвами шахраїв.

Найхарактерніша схема так званого «телефонного» шахрайства така: «Ваш син (брат, чоловік) в поліції або потрапив у неприємну ситуацію (ДТП, лікарню тощо)». На такий гачок аферистів потрапила 68-річна мешканка Долини.

Жінка розповіла, що їй зателефонував невідомий і повідомив, що її син затриманий за скоєння кримінального злочину і перебуває в поліції. А «для вирішення питання» необхідно перерахувати 5 000 гривень.

За кілька хвилин жінка виконала всі умови шахраїв. Через деякий час, отямившись від шоку, потерпіла зрозуміла, що її ошукали та зателефонувала сину. Як виявилось, сина ніхто не затримував.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці працюють над встановленням та затриманням осіб зловмисників.

Правоохоронці закликають людей бути обачними, не довіряти подібним дзвінкам та не панікувати. Перевірте, де дійсно знаходиться ваша рідна людина. Пам’ятайте, у разі реального затримання працівники поліції повідомляють про це рідних, вказуючи підстави та термін, а також відділ чи відділення, де утримується особа.

Законодавством не передбачено жодних платежів за утримання затриманої особи правоохоронним органом. Попросіть людину, яка представилась працівником поліції назвати прізвище ім’я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично у 100% випадків такою інформацією зловмисники не володіють, оскільки телефонний номер набрали навмання. Не довіряйте зловмисникам, які під будь-якими приводами пропонують за грошову винагороду «вирішити» питання з правоохоронцями. Отримавши такий дзвінок, не починайте перемовини, а негайно телефонуйте за номером «102».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.