Історія Фото

У лісі на Рогатинщині знайшли бідон з повстанським архівом (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 17 січня, троє жителів Рогатина передали директорові Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” Русланові Забілому повстанський архів.

Історичну річ рогатинці знайшли 12 січня у лісі неподалік Рогатина, пише прес-служба Рогатинської міської ради. Архів містився під невеликим шаром землі у польському бідоні з-під молока.

Серед документів – унікальний шарж головнокомандувача УПА Романа Шухевича (імовірно, виконаний чорнилом), низка документів радянського зразка, трофеї, наприклад, плакат чеською мовою, звіти і протоколи служби безпеки. Також у згортках містилися фінансова звітність та касові документи.

Рогатинці вирішили віддати «капсулу пам’яті» до Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” для подальшого зберігання і реставрації. Отож, за сприянням працівників музею «Опілля» звернулися до керівництва меморіалу.

Як зазначив директор музею Руслан Забілий, віднайдені знахідки збереглись у доброму стані. Наразі їх потрібно просушити від надмірної вологи, тому фахівці-реставратори нададуть старовинним речам первісного вигляду: приберуть цвіль, іржу та інші дефекти, що з’явилися з роками, попрацюють з вицвілими чорнилами. І лише після цього розпочнеться робота з детального опрацювання документів, визначення, кому вони могли належати.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.