Історія Фото

1 червня народилась Мерилін Монро: відверті фото та маловідомі факти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сьогодні, 1 червня, легенді Голлівуда Мерилін Монро могло би виповнитися 93 років

Мерилін Монро (справжнє ім’я Норма Джин Мортенсен (Бейкер) – ред.) – народилася 1 червня 1926 року у Лос-Анджелесі.

Мати актриси Гледіс була психічно неврівноваженою і фінансово неспроможною піклуватися про малу Норму Джин, тому вона віддала доньку до названої сім’ї: Алберта та Іди Болендер із Каліфорнії. Там Норма прожила до семирічного віку.

Згодом мати забрала дівчинку до себе, але хвороба лише прогресувала, тому вона була змушена віддати доньку на виховання своїй кращій подрузі Грейс МакКі.

Грейс МакКі одружилася, тому віддала Норму до сиротинця. Через декілька років вона забрала її до себе, але через сексуальні домагання і навіть сексуального насильства свого чоловіка подруга мами Монро відправляє її до своїх родичів. Але Нормі не щастить. Чоловіки весь час її домагаються, що в майбутньому наклало тяжкий відбиток на психоемоційний стан акторки.

Згодом Норма повертається до Грейс і йде до школи, де зустрічає свого першого чоловіка Джима Догерті.

Норма Джин пішла працювати на авіаційний завод, що випускав ДПЛА Radioplane OQ.

На заводі її помічає фотограф,який радить Нормі йти до модельного агентства. Вона розлучається з чоловіком та згодом отримує запрошення на проби до кіно від представника кіностудії 20th Century Fox Бена Ліона.

На знімальному майданчику Норма Джин обирає серед запропонованих імен Мерилін і бере прізвище бабусі – Монро.

Першою кінороботою Мерилін був фільм 1947 року – «Жахлива місс Пілгрім» (The Shocking Miss Pilgrim), де вона зіграла телефоністку.

Згодом у 1947 році Монро вперше роздягається і знімається у еротичній фотосесії.

У 1951 року Мерилін Монро вступає до Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, де вивчає літературу та мистецтво.

У цьому ж році вона стає ведучою «Оскара».

У 50-х Монро починає зустрічатися з відомим бейсболістом Джо Ді Маджіо, згодом виходить за нього заміж, і водночас стає секс-символом завдяки ролям у фільмах: «Джентльмени віддають перевагу блондинкам», «Як вийти заміж за мільйонера», «Сверблячка сьомого року», «Ніагара», «Ріка, звідки не повертаються».

Пізніше Монро розлучається через дев’ять місяців після весілля та бере шлюб із драматургом Артуром Міллером. Але і цей союз не протримався довго – чотири роки.

Паралельно у Монро закрутився роман із президентом США Джоном Кеннеді, про що є багато свідчень та доказів.

Роль у комедії «У джазі тільки дівчата» приносить Мерилін світову славу та нагороду «Золотий глобус» у номінації «Найкраща жіноча роль».

Мерилін Монро померла 5 серпня 1962 року в Брентвуді (Каліфорнія) у віці 36 років.

За першою, офіційною версією, згідно з патологоанатомічним протоколом доктора Томаса Ногучі, причиною смерті стало «передозування снодійного» пентобарбиталу у взаємодії з таблетками хлоралгідрату. Розтин показав, що покійна була здоровою жінкою. В свідоцтві про смерть причиною було записано: «Ймовірно, самогубство».

Цікаві факти

За національністю майбутня зірка була норвежкою

Фотографія Мерилін Монро була на обкладинці першого номеру журналу Playboy

Пісні Леді Гаги Government Hooker, Марка Ешлі Marilyn’s Dream та Елтона Джона Candle in the Wind (1973) присвячені Мерилін Монро

19 червня 2011 року знамените «відлітаюче плаття» Мерилін Монро (відомий кадр із кінострічки «Сверблячка сьомого року») продано на торгах аукціонного дому Profile in History в Лос-Анджелесі за $ 4,6 млн.

На честь акторки названо астероїд 3768 Монро

Мерилін мала IQ понад 160 балів

Вважається – зі слів її агента, – що Монро зробила дві пластичні операції: по зміні форми носа і підборіддя. Крім того, протягом трьох років ходила з парафіновими (тоді силікон ще не використовували) імплантатами у грудях.

Всі говорять, що Мерилін Монро мала міліонні гонорари. Найбільший її заробіток $ 300 тис. за роль у фільмі «У джазі тальки дівчата».

Любила читати. Особиста бібліотека Монро складалася з 400 томів різних авторів. Фаворитами актриси були Камю, Джойс, Фройд, Толстой.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.