Історія Люди Фото

Криваве Водохреща. 19 січня 2014 року у Києві розпочалось збройне повстання проти режиму Януковича

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Києві ситуація загострилася 19 січня близько 15:00 після щотижневого віча. Кілька сотень людей намагалися прорватися до будинку Верховної Ради через блокпости підрозділів міліції на вул. Грушевського біля стадіону “Динамо”. “Беркут” відповів світло-шумовими гранатами, сльозогінним газом, гумовими кулями та водометами.

Початок події в Києві, що відбувалися з 19 по 22 січня 2014 року також називають «Криваве водохреща» або «Вогнехреща», пише Вікіпедія.

Автор: Mstyslav Chernov

В Івано-Франківську 19 січня близько півтисячі активістів блокували виїзд із місцевої частини внутрішніх військ № 1241. Вночі з 18 на 19 лютого військова частина 1241 перейшла на сторону людей. Підполковник Петро Шуляк виступив із офіційною заявою від керівництва військової частини, у якій зобов’язався не протидіяти протестувальникам і не віддавати злочинних наказів.

Слід нагадати, що такі ж обіцянки давав і керівник МВС Василь Фелик, але цього було людям замало. І в ніч на 19 січня франківці розтрощили управління МВС та підпалили управління СБУ.

Мешканці Івано-Франківська продовжували блокування військової частини й 20 січня.

Добірку фото з вулиці Грушевського 19 січня 2014 року опублікувало m-ukraine.com:

19 січня 2014. Київ, Україна. Сутички між радикальною молоддю і силами правопорядку, які оточили будівлю українського уряду і парламенту. Фото: REUTERS / Gleb Garanich

Мітингувальники почали прориватися через кордон. Почалася бійка. Організатори походу на Раду, заявили, що це провокатори. Невідомі в помаранчевих масках почали бити ВВшників. Застосовують сльозогінний газ. Лунають вибухи, схожі на шумові гранати. Горить автобус правоохоронців.

Фото: AP Photo / Efrem Lukatsky

Один з автобусів силовиків перейшов під контроль штурмуючих. Порожній автобус послужив їм тараном. Після декількох спроб прорвати з його допомогу кордон ВВшників у натовп полетіли світлошумові і димові гранати.Люди, які штовхали автобус, відступили.

Фото: REUTERS / Valentyn Ogirenko

Вибухи почали звучати кожні 20-30 секунд, хтось забив на сполох.

“Від вибухів шумових гранат є постраждалі. Лікарі “медицини катастроф” надають жертвам сутичок першу допомогу “, – пишуть активісти.

17.40. Зайнявся другий міліцейський автобус. Його гасять з пожежної машини.

Фото: REUTERS / Gleb Garanich

17.47. Шумова граната розірвала ногу мітингувальнику, у другого пошкоджена голова.

Фото: REUTERS / Gleb Garanich

Мітингувальники перекрили виїзд з Паркової дороги “їжаками”. Самооборона Євромайдану хоче попередити наступ правоохоронців. Група невідомих виламала камери спостереження на стадіоні Лобановського і віднесли їх у невідомому напрямку. На території стадіону вимкнули світло.

Міліція повідомляє про свої втрати в ході зіткнень. Постраждали 30 осіб, четверо перебувають у важкому стані.Одного з працівників “Беркута” мітингувальники захопили в полон, передає прес-служба МВС.

В обох сторін протистояння на Грушевського зростає кількість поранених. Ще одного з мітингувальників винесли на ношах. Протистояння перейшло до позиційної фази – силовики кидають у демонстрантів шумові гранати. Ті час від часу підбігають, щоб кинути бруківку в міліцію. Демонстранти також причепили трос до згорілого автобусу, яким перегороджений прохід, і намагаються його відтягнути.

У ніч на 20 січня в Києві затримали активістів Майдану – 6 студентів Театрального інституту імені Карпенка-Карого.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.