Історія

Чому люди бояться “Чорної п’ятниці”. Забобони та цікаві факти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ці забобони беруть початок із часів Середньовіччя і пов’язані з прокляттям тамплієрів.

У п’ятницю, 13 вересня, багато хто намагається не робити важливих справ, бо вірить у нещастя та прокляття, пише Репортер, з посиланням на 5.ua.

Багато дослідників пов’язують цей страх перед датою з тим, що під час таємної вечері Іуда сидів за столом тринадцятим. Як відомо з Біблії, апостол повісився незабаром після страти Христа.

У XII-XIII століттях існував орден рицарів тамплієрів, який свого часу захищав паломників, котрі подорожували на Святу землю – Єрусалим. Пізніше, від влади та лихварства, орден дуже розбагатів, адже йому належали великі земельні володіння. Перша згадка про “нещасливе число” з’явилася ще у 1307 році. Саме 13-го числа в п’ятницю, французький монарх Філіп IV вирішив покращити за рахунок тамплієрів своє фінансове становище і дав указ арештувати членів ордена за звинуваченням у єресі. Лицарів катували, а згодом всіх повбивали. Згідно з переказами, магістр ордена прокляв присутніх на страті тамплієрів.

Згодом, у 1980-му вийшов американський фільм жахів під назвою “П’ятниця, 13-е” про маніяка-вбивцю в хокейній масці. Картина мала більше десяти продовжень і екранізацій, остання з яких вийшла в 2009 році.

Також хакери не раз поширювали комп’ютерні віруси саме в цю дати. Наприклад, епідемія Israeli Virus була запущена 13 травня, в п’ятницю, в 1988 році.

З часом ці забобони стали масовими і набрали панічного страху. Кожного разу люди прив’язують до цього числа всі нещастя, які з ними траплялися. Варто зауважити, що решту днів людям також може не завжди щастити. Тому не варто вірити в цей день у щось погане та різні забобони. Все ж, знаємо, що у світі досі притримуються думки, що 13-е число є нещасливим.

Цікаві факти про 13 число:

  • у Великобританії існує повір’я, що виходити в море 13 числа в п’ятницю не можна, тоді як в Іспанії і Португалії саме цей день вважається вдалим для морських прогулянок;
  • страх числа 13 називається трискайдекафобія, а саме боязнь перед п’ятницею 13-го називають параскаведекатріафобія;
  • у багатьох країнах рідко можна зустріти сидіння в кінотеатрі під номером 13, 13-й поверх, 13-й номер квартири чи 13-е місце в літаку;
  • у Франції уникають компанії з 13-ти чоловік, а якщо саме така кількість людей зібралася, то ставлять зайвий столовий набір для 14-го гостя;
  • у Британії намагаються не назначати на цей день операції і не ходять до лікаря.
    Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.