Історія Люди

«Батькові» теорії відносності 140 років. Цікаві факти про Альберта Ейнштейна (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Однією з найвідоміших особистостей першої половини 20 століття був Альберт Ейнштейн. Цей видатний вчений багато досяг у своєму житті, ставши не тільки нобелівським лауреатом, але і докорінно змінивши наукові уявлення про Всесвіт.

Його перу належить близько 300 наукових робіт з фізики і близько 150 книг і статей в різноманітних галузях науки.

Народившись в 1879 році в Німеччині він прожив 76 років, помер 18 квітня 1955 року в США, де він працював останні 15 років.

Коли його на вулиці зупиняли випадкові перехожі, радісним голосом запитуючи, чи це він, вчений нерідко говорив: «Ні, вибачте, мене постійно плутають з Ейнштейном!».В дитинстві маленький Альберт розвивався дуже повільно. Батьки переживали, що він буде відсталим, оскільки добре говорити він почав тільки до 7 років. Вважається, що у нього була одна з форм аутизму, можливо Синдром Аспергера.

Добре відома велика любов Ейнштейна до музики. Він в дитинстві навчився грати на скрипці і все життя возив її з собою.

Напевно всі бачили фотографію, де вчений показує язика. Цікавий факт, що даний знімок був зроблений напередодні його 72 дня народження. Втомившись від фотокамер, на чергове прохання посміхнутися, Альберт Ейнштейн показав язик.

 Вчений дуже любив цей знімок, він сам обрізав його і розсилав друзям в якості новорічної вітальної листівки. Фото дуже швидко стало відоме у всьому світі та оскільки з негативу надрукували лише дев’ять оригіналів воно також набуло і великої цінності. У 2009 році один з екземплярів фотографії був проданий за 74 тисячі доларів.

Очі Альберта Ейнштейна до сьогодні залишаються у сейфі одного з банків міста Нью-Йорка

За теорію відносності Ейнштейну так ніколи і не вручили Нобелівську премію хоч його номінували близько 60 разів, а отримав він найвищу наукову відзнаку за поясненням фотоелектричного ефекту.

Гроші за Нобелівську премію пішли колишній дружині Альберта, як урегулювання розлучення.

Альберт Ейнштейн став прототипом зовнішності Йоди з епічної фантастичної саги Зоряні війни, а також завдяки його теорії відносності на світ з’явилось безліч фантастичних фільмів та книг, хоч сам вчений фантастику недолюблював.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.