Історія Фото

8 лютого стратили Марію Стюарт, – цікаві факти про королеву Шотландії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
8 лютого 1587 року королеві Шотландії Марії Стюарт відрубали голову в Англії, у замку Фотерінгей. Причиною стало таємне листування зі змовниками, які хотіли вбити королеву Англії Єлизавету І та посадити Марію на трон. Перед тим Марія багато років перебувала в ув’язниці у королеви-суперниці.

“Репортер” підготував цікаві факти про відому королеву.

  • Правити своєю країною Марія почала у 18 років — після смерті матері Марії де Гіз. Її батько, король Яків V, помер зразу після її народження.
  • З 5 років Марія Стюарт мешкала і виховувалася у Франції, тому все життя говорила англійською з французьким акцентом.
  • У 17 років стала королевою Франції, коли її чоловік, 15-річний Франциск ІІ, зійшов на престол. Втім, через рік молодий король помер і Марія повернулася у Шотландію.
  • У рідній країні не сприймали королеву-католичку через те, що більша частина шотландців були протестантами. Два наступні шлюби Марії ще більше підірвали довіру знаті до неї.
  • У той час в Англії правила Єлизавета І, яка була кузиною Марії Стюарт. Дві королеви на престолах держав, які ворогували, також мали непрості відносини. Їх посилило те, що Марія Стюарт претендувала на англійський престол, бо була внучкою Генріха VII Тюдора, батька Єлизавети І, права якої були сумнівними через розлучення короля з її матір’ю, Анною Болейн.
  • Єлизавета не виходила заміж і не мала дітей, тому її спадкоємцем став син Марії, король Яків І. Він був першим спільним королем і Англії, і Шотландії.

Життя Марії Стюарт надихнуло багатьох авторів на книги та фільми про неї. Ось найвідоміші екранізації життя легендарної королеви:

“Змова проти корони” (2004, Великобританія)

“Царство” (2013-2017, США)

“Марія, королева Шотландії” (2013, Франція)

“Марія – королева Шотландії” (2019, Великобританія)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.