Історія Розваги

42 роки тому в продажу з’явився перший персональний комп’ютер Apple II

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
5 червня 1977 року в продажу з’явилися перші комп’ютери Apple II. Це перший комп’ютер, що серійно випускався компанією Apple Computer.

Комп’ютери були оснащені процесором MOS Technology 6502 з тактовою частотою 1 МГц, 4 КБ ОЗП (розширюваними до 48 КБ), 4 КБ ПЗП, що містив Монітор і інтерпретатор Integer BASIC (він же Basic для цілочислових операцій), інтерфейсом для підключення касетного магнітофона.

Комп’ютер був вперше представлений у 1977 році на виставці West Coast Computer Fair і став одним з найперших і найуспішніших персональних комп’ютерів того часу. Вироблялося кілька моделей Apple II, і найпопулярніша з них, з відносно невеликими змінами, продавалася до 1990-х. Всього було виготовлено від 5 до 6 мільйонів екземплярів Apple II.

На відміну від інших машин того часу, Apple II виглядав більш схожим на офісний інструмент, ніж на елемент електронного обладнання. Це був комп’ютер, який підходив для домашньої обстановки, столу менеджера або шкільного класу.

Цікаві люди. Франківець колекціонує старі комп’ютери

Також унікальним для того часу було використання кольору і графічних режимів високої роздільної здатності, його звукових можливостей, а також вбудованої мови програмування Бейсік. У порівнянні з більш ранніми машинами, ці можливості були добре документовані і прості у вивченні. Тим самим, Apple II позначив початок революції в області персональних комп’ютерів: це була машина для мас, а не тільки для любителів, учених чи інженерів.

А в 1980 році випустили гру «Mystery House», яка стала першою забавкою для Аpple II.

Початкова роздрібна ціна комп’ютера становила 1298 доларів США, без врахування ціни на монітор. Це була чимала сума, попри це модель стала лідером продажу.

Для порівняння, в 1978 році компанія продала 7600 комп’ютерів, а вже через рік цей показник збільшився майже в п’ять разів. Загалом же у продажі Apple II був до 1990 року.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.