Історія Фото

130 років великому коміку. Цікаві факти про Чарлі Чапліна (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Мало того, що Чарлі Чаплін перший всесвітньо відомий комік, він сьогодні один з небагатьох людей своєї епохи, яких все ще згадують та напряму асоціюють з німим кіно.

16 квітня минає 130 років від дня народження відомого американського й британського кіноактора, режисера та сценариста.

Оскільки Чарлі Чаплін знімався тільки в чорно-білих фільмах, більшість людей вважали, що він мав карі очі. Насправді колір його очей блакитний.

Королева Єлизавета II посвятила Чарлі Чапліну в лицарі, коли йому було 85 років.

Хоч Чарлі Чаплін практично половину свого життя прожив в США, громадянства він так і не отримав. А в 1953 році через відмову прийняти громадянство він був депортований з країни. Решту свого життя він доживав у невеличкому містечку Веве, що в Швейцарії.

За всю кар’єру актора Чапліну, на своїх фільмах, вдалось заробити понад 10 мільйонів доларів.

Голос Чарлі Чапліна глядачі вперше почули лише в «Нових часах» (1936), де він співає якоюсь незрозумілою мовою ліричну пісеньку. Але міміка і рухи актора настільки виразні, що публіка легко уловлює значення сумної розповіді про те як товстий франт спокусив дівчину фальшивим колечком. Принциповим новаторством було і те, що тут герой бореться за своє право на життя і щастя не наодинці, а з дівчиною. (Політ Годдар, котра виконувала цю роль невдовзі стала третьою дружиною Чапліна.) У двох цих фільмах комічний образ привабливого маленького бродяги німого періоду переростає в глибоко драматичний. Його душевна чистота і доброта протистоять і тупій байдужості багачів, і грубощам всесильної поліції, і нелюдяності конвейєрного виробництва.

У жінок Чарлі завжди був неймовірно популярний. Він був одружений чотири рази і всі дівчата були значно молодше за нього.

Він одружився на актрисі Мілдред Харріс, коли їй було 16 років, йому було 28 років.

У 35 років одружився на актрисі Літі Грей, їй було 16. А в 44 роки він одружився на 19-річній Полетт Годдар.

Останньою дружиною актора в 1943 році стала дочка відомого американського драматурга Юджина О’Ніла – Уна О’Ніл. Йому було 54 роки, а їй – 18.

Від шлюбу з Уною у нього було восьмеро дітей. Останню дитину Уна народила, коли Чапліну було 72 роки.

Через чотири роки після смерті Чарлі Чапліна, Український астроном Людмила Георгіївна Карачкіна на його честь назвала астероїд — 3623 Чаплін. Він знаходиться в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.