Гроші

Скільки коштує комерційна нерухомість у Івано-Франківську і чому

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Аналітичний центр будівельної компанії «Благо» дослідив актуальні пропозиції на ринку комерційної нерухомості Івано-Франківська. Лідерами за попитом залишаються торговельні приміщення з оптимальним терміном окупності 3-5 років. На другому місці – офіси (7-9 років окупності), менш затребуваною є нерухомість готельно-ресторанного та складського типу із терміном окупності понад 15 років.

То які чинники впливають на вартість комерційної нерухомості?

Локація

Історичний центр міста є осередком ділового життя, тут розташовані головні державні установи та приватні комерційні структури. Тому є великий попит на адміністративно-офісні й торгові приміщення.

Друге кільце охоплює довколишні вулиці, де пропонується елітна нерухомість для бізнесу. Активним попитом на торговельні та офісні приміщення користується житловий комплекс Royal Hall, що розмістився поблизу парку імені Шевченка.

У приміських районах квартальні забудови мають розвинену внутрішню інфраструктуру. Тут популярні приміщення під супермаркети, фітнес-клуби, СПА-центри.

Перша лінія комерції – найпрестижніший і найзатребуваніший сегмент, оскільки тут акумулюється активна пішохідна зона та стабільний грошовий потік. Відповідно вартість такої нерухомості стартує з позначки 1000 доларів за квадратний метр.

Поверх

Традиційно найдешевшим є цокольний (нульовий) поверх, який переважно має велику площу (100-300 м2) і низький рівень сонячного світла. Тут зазвичай розміщують торгово-розважальні заклади. Вартість цоколю сягає 500-1300 доларів за квадрат.

Перший і другий поверхи мають широкий спектр застосування. Ціна першого коливається у діапазоні 800-2500 доларів, другий коштуватиме 700-1200, третій – 700-1100.

Історична будівля чи новобудова

Вторинний ринок тримає покупця низькою ціною, яка залежить від стану будівлі. У центрі багато будинків належать до пам’яток архітектури – з відповідними обмеженнями щодо ймовірної реконструкції фасадів і приміщень.

У новозбудованих житлових комплексах використовують монолітно-каркасний тип будівництва, що надає підприємцям ширші можливості зонування простору, відповідно до потреб бізнесу.

Купити якісне комерційне приміщення в Івано-Франківську можна у житових комплексах «Паркова Алея», Comfort Park, містечку «Соборне» від будівельної компанії «Благо».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.