Гроші

«Села можуть поринути у пітьму» – у Франківську громади зібралися через нові тарифи на світло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 24 січня, у Франківську пройшли збори очільників громад Прикарпаття з приводу нових правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП.

Нині громади втратили можливість економити за рахунок нічного тарифу.

«Не завжди реформування йде в користь місцевого самоврядування. Нині місто стикається з оплатою за електроенергію, зокрема у КП Водоекотехпром, – говорить Руслан Марцінків. – Є багато нерозуміння, як буде відбуватися монетизація субсидій. Асоціація міст України, як найбільш потужна організація, стає все більше впливовою і ми як ніколи єдині у відстоюванні прав громади».

Зіновій Андрійович, міський голова Надвірної розповідає, що з 2015 року по 2018 рік було відмінено постанови, що дозволяли купувати енергію за заниженими цінами.

«Села можуть поринути у пітьму. Ринок електроенергії не запрацював, – говорить Андрійович. – Раніше КП Надвірнаводоканал споживало електроенергію по 2,91 грн. А сьогодні ринок закупівлі електроенергії змінився. Сьогодні потрібно доплачувати ще по 97 коп за транспортування електроенергії. З 1 лютого вартість електроенергії зросте на понад 25% – до 2 грн 65 коп + 97 коп за транспортування».

За словами Андрійрвича, зборгованість п’яти комунальних підприємств області сягає понад 10 млн грн та ще до 5 млн грн – пені.

«Ми маємо бути єдині та мобілізовані, -каже Зіновій Андрійович, – НКРЕКП служить олігархічним кланам. Сьогодні міста і села, які використовують зовнішнє освітлення, можуть залишитися без тепла, води та світла».

«Ми стараємося швидко реагувати на проблеми в органах місцевого самоврядування, – говорить Юрій Стефанчук, директор Івано-Франківського РВ Асоціації міст України.- Щороку місцеве самоврядування стикається з проблемами акцизу, освітньої та медичної реформ, оплати електроенергії. Ці загальні збори на початку року ми проводимо для того, щоб уряд прислухався до проблем на місцях. Ми підготували звернення щодо прийняття закону 9406, що дозволить забезпечити стабільну роботу підприємств житлово-комунального комплексу, знизить навантаження на місцеві бюджети, оптимізує ринок електроенергії під європейську модель. Також будемо відстоювати право місцевого самоврядування ставити надлишок коштів на депозит. Ці гроші можуть вирішувати пробили громад на перспективу».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.